Новорічне звернення до першого заступника міського голови м.Дніпропетровськ Крупського А.Ф. (есть ответы)
Є відповіді та деякі зміни!!! Змінився знак «Декілька поворотів» на правильний, та додалися знаки обмеження швидкості!
Отже звернення:
Шановний Анатоліє Федоровичу!
29.12.2012 повертаючись додому я став очевидцем наслідків ДТП, що відбулося по вул. Криворізькій навпроти провулка Криворізького приблизно між 21 та 22 годинами. Я не став відволікати працівників швидкої та ДПС, що працювали на місці, питаннями про подробиці аварії, проте зі стану суттєво понівечених автівок було очевидно, що відбулося лобове зіткнення із тяжкими наслідками. Водій автівки, що рухався в напрямку до вул. Робочої не розрахував радіус повороту, та скоїв виїзд на зустрічну смугу, де і сталося зіткнення.
Я одразу згадав Вашу відповідь на моє звернення щодо забезпечення безпеки дорожнього руху саме на цьому відрізку. Зважаючи на описану вище пригоду, хочу докладніше проаналізувати її.
У Вашій відповіді Ви повідомляєте, що роботи з заміни дорожнього знаку «Декілька поворотів» 1.3.1 на знак 1.3.2., відновлення горизонтальної дорожньої розмітки 1.3 «Розділення транспортних потоків протилежних напрямків» та освітлення вул. Криворізької включені до планів робіт на 2012 рік. Проте рік закінчився, а жодна з цих дій не виконана.
Далі Ви вказуєте на те, що запропоновані мною додаткові знаки, що попереджають про небезпечний поворот, не передбачено дислокацією технічних засобів. Як би ж ці знаки були передбачені я б не звертався до Вас з проханням встановити додаткові знаки, я б вимагав від КП «Дніпродорсервіс» їх відновлення. Саме факт наявності складного повороту спонукав мене запропонувати додаткове зазначення небезпечної ділянки.
Далі Ви, посилаючись на п.12.1 ПДР, нагадуєте, що під час вибору безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку. Нагадую, що на цій ділянці вул. Криворізька має декілька поворотів. Найнебезпечніший з них знаходиться всередині ділянки. Тож водії, перш ніж дістатися цього повороту, проходять один або два (залежно від напрямку руху) інших повороти, що мають великі радіуси закруглення та не створюють складнощів. Таким чином у водія складається хибне відчуття безпечності решти поворотів. Вказаний поворот немає жодних ознак, що вказують на його небезпечність. Отже водій (особливо той, що вперше опинився на цій ділянці) просто не в змозі прийняти вірне рішення щодо вибору швидкості. На мою думку, саме наявність додаткових попереджувальних знаків могла б допомогти водіям краще зорієнтуватися в таких дорожніх умовах.
Далі Ви повідомляєте мене, що за наявною у Вас інформацією на вул. Криворізькій взагалі відсутні місця концентрації ДТП. Водночас на офіційному інтернет-сайті управління ДАІ у Дніпропетровській області у переліку місць концентрації ДТП у місті Дніпропетровську під номером 13 зазначене перехрестя вул. Київської з вул. Криворізькою. Тож щонайменш одне офіційно визнане МК ДТП на вул. Криворізькій нажаль є. Прошу в подальшому ретельніше перевіряти Вашу інформацію. Проте вказуючи, що зазначений поворот є зоною великої концентрації ДТП, я спирався не на «папірці», а на стан понівеченого бордюрного каменю, розкидані бетонні блоки, гальмівні сліди, особисто побачені наслідки неодноразових ДТП та власний досвід. 29.08.2010 року я також був постраждалим в одному з таких ДТП. Тоді протягом доби на одному місці відбулося щонайменше 3 ДТП, наслідки яких я бачив особисто. З того часу кількість гальмівних слідів та стан пошкодження бордюрів лише збільшився… Найчастіші варіанти ДТП та їх наслідки наведені на рис. 1 та 2. Запропонована схема для цього повороту наведена на рис. 3.
Активісти громадського руху «ЗОВ» регулярно звертаються до органів ДАІ та міської влади з інформацією про небезпечні ділянки, місця з невдалим чи недостатнім забезпеченням технічних засобів регулювання дорожнього руху та пропозиціями щодо покращення безпеки руху та комфорту водіїв та пішоходів нашого міста. Органи ДАІ в більшості випадків (в тому числі щодо вказаної вище ділянки на вул. Криворізькій) погоджуються із запропонованими активістами пропозиціями, проте відповідають, що згідно з ст. 6 Закону України «Про дорожній рух», ст. 19 Закону України «Про автомобільні дороги» та ст. 9 Закону України «Про благоустрій», остаточне рішення про впровадження та фінансування заходів з організації дорожнього руху відноситься до компетенції міської і районної виконавчої влади. Тож у питанні створення безпечних умов на дорогах нашого міста, а в даному випадку на вул. Криворізькій остаточне рішення залишається за Вами. Як і відповідальність за бездіяльність.
Зважаючи на те, що не було виконано не тільки мої пропозиції, а навіть Ваші плани на 2012 рік, маю до Вас лише одне запитання – скільки потрібно розбитих авто та скалічених людей щоб Ви почали виконувати Ваші обіцянки?
Хочу побажати Вам у Новому році плідної праці, стійких рішень та суттєвих досягнень. Нехай ніщо не заважає Вам виконувати Ваші обов’язки та обіцянки.
З сподіванням на розуміння, активіст громадського руху «ЗОВ».
Аналогічний документ направлений письмово до Міської ради м.Дніпропетровськ та прокуратури в Дніпропетровській області.
Моя попередня заява
Криворожская — меру.doc на uafile.com.ua
Відповідь виконкому:
Рисунки
Інформаційний запит, що було направлено до міської ради та прокуратури
Инфозапрос — Криворожская (зам меру).doc на uafile.com.ua