Новости "ЗОВ"

Исполнительная служба вместе с ГАИ арестовывают на дороге автомобили водителей

штрафплощадкаМногочисленные случаи изъятия автомобиля на штрафплощадку ГАИ у водителя из-за неоплаченного вовремя штрафа за нарушение ПДД докатились и до Днепропетровска.

Мы постараемся рассказать в этой статье как всё происходит и дать свою оценку законности таких действий Исполнительной службы и ГАИ.

Возьмём простой пример из жизни. Три месяца назад вы, управляя своим автомобилем, совершили неумышленный проезд перекрёстка на красный сигнал светофора. Вас остановил инспектор, составил протокол и вынес постановление. Всё. На этом миссия ГАИ закончилась. Но не в нашем государстве, где ГАИ приписало себе ещё кучу других «функций». Но об этом позже. Итак вы получили на руки постановление о наложении на вас штрафа в размере 450 гривен. У вас есть право обжаловать это постановление в суде в течении 15 дней если не согласны с решением инспектора, либо оплатить штраф. Но даже эти два варианта не гарантируют вам не повстречаться с исполнительной службой. О ней также попозже.
Итак допустим вы решили обжаловать постановление в суде. В течении 15-ти дней вы подаёте в районный суд исковое заявление и ожидаете. И вот тут начинается самое интересное. У ГАИ есть их неразрушимый миф про то, что все абсолютно штрафы должны быть оплачены либо в карман инспектору на месте, либо на счета казначейства. И что самое уникальное — оплатив этот штраф водитель ОБЯЗАН(!!!) принести в админпрактику квитанцию об оплате этого штрафа!!.. Такого маразма нет ни в одном европейском государстве.

1321956758_3

Наплевав на законное решение водителя обжаловать постановление, ГАИ направляет его в органы исполнительной службы иногда даже не дождавшись законных 15-ти дней. Были случаи, когда постановления направлялись и на 7-й и на 10-й день с момента его вынесения.
Получив постановление государственный исполнитель рад стараться и открывает в течении 3-х дней постановление про открытие исполнительного производства.
Один важный момент — это постановление согласно ст.31 Закона «Об исполнительном производстве» обязано быть отправлено рекомендательным письмом с уведомлением на адрес, указанный в постановлении, выписанным всё тем же простым инспектором на дороге:

Копії постанов державного виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі — документи виконавчого провадження), що державний виконавець зобов’язаний довести до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам із супровідними листами простою кореспонденцією, крім постанов про відкриття виконавчого провадження або відмову у відкритті виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до статті 47 цього Закону, що надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

То есть вы, как должник государству, обязаны быть уведомлены об открытии по вам исполнительного производства государственным исполнителем. Во всех иных случаях изымать, отбирать, арестовывать имущество ни ГАИ, ни ГИС не имеет права. Это нарушение Конституции и закона Украины «Об исполнительном производстве»!

Итак вернёмся к реальной жизни. Вы оплатили штраф, оспорили его в суде или просто куда что то не дошло. Вы едите по своим делам ничего не подозревая. А сзади вас уже едет автомобиль ГАИ, где сидит инспектор с ноутбуком, в котором установлена «база данных ГАИ», в которой(!!!) ваш автомобиль находится в … Розыске! по причине того, что на него … !.. наложен Арест! Вы об этом аресте естественно ни сном, ни духом. Он забивает ваш номер в «базу данных» и .. вуаля. Вы «арестованы». Не беда, что вы едите с больным ребёнком по 20-ти градусному морозу. Зато ГИС(Государственная Исполнительная Служба) на удивление очень быстро подала сведения по открытым исполнительным производствам на водителей и каким то чудным образом эти водители, а точнее их автомобили попали в эту «базу данных» розыска без решения суда по объявлении вашей машины в розыск!

И сотрудников ГАИ и руководство не волнует — пришло ли письмо с уведомлением гражданину с ГИС, или не пришло — очень быстро номера его авто внесли в базу данных «розыска». Почему то вносятся такие номера в «базу» моментально. А чтобы убрать оттуда номера своей машины приходится стоять часами и не один раз и день к одному единственному окошку на 1-м этаже здания Горгаи. …
А дальше не важно — всё равно машина находится в розыске. Либо «решаем на месте», как уже и предлагали инспектора ГАИ 31 января одному из водителей Днепропетровска, либо едем на «штрафплощадку» опять скорее всего проверенным способом «угона», когда один из инспекторов садится за руль без разрешения на то владельца транспортного средства и без «страховки» на него. Сумма «решить на месте» за такое «в розыске» колеблется в пределах 2000 гривен.

Комментарий одного из начальников ГИС

— У Ивана Иванова есть задолженность по алиментам — больше 6 тыс. гривен. Мужчина уклоняется от содержания несовершеннолетнего ребенка. Исполнитель объявил в розыск его транспортное средство. На основании этого органы ГАИ его задержали и требовали изъять данное транспортное средство на штрафплощадку

Этот начальник ГИС, впрочем как и остальные «начальники» в нашем любимом государстве забывают обо всём, когда речь идёт о деньгах. Куда то уводит это всё в сторону Самоуправства, которое уже карается не Административным Кодексом…
Исполнитель НИКАК не может объявить в розыск транспортное средство, либо самого должника без решения суда! И об этом прямо говорит Закон «Об исполнительном производстве», а именно ст. 40.

 

1. У разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування чи місцезнаходження боржника — фізичної особи, а також дитини за виконавчими документам про відібрання дитини державний виконавець звертається до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника або дитини.

И только если должник не получил письмо с уведомлением в течении определённого времени об открытии по нему исполнительного производства и добровольной оплаты взыскания, неизвестно где он находится(снимает квартиру, переехал, живёт на Кипре) по решению суда исполнитель может объявить его или его автотранспорт, на который исполнитель отдельно накладывает арест как на движимое имущество, в розыск. Объявление, а тем более ВНЕСЕНИЕ в базу данных розыска гаи автомобиля должника без решения суда и постановления про арест и запрет отчуждения имущества НЕ ЗАКОННО.

Стоит отметить, что даже статья 375 Гражданского процессуального Кодекса Украины говорит о том, что исполнитель ОБЯЗАН обращаться в суд по розыску должника по постановлению об исполнительном производстве

Стаття 375. Вирішення питання про оголошення розшуку боржника або дитини 1. Розшук боржника або дитини оголошується за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника або дитини чи місцезнаходженням їхнього майна, або за місцем проживання (перебування) стягувача. 2. Суд має право витребувати від державного виконавця всі необхідні документи для вирішення питання про оголошення розшуку. 3. Суд розглядає подання державного виконавця протягом десяти днів.

Поясним на примере почему только суд согласно ст. 40 закона «Об исполнительном производстве» должен принимать решение о розыске должника, либо его движимого имущества(автомобиля), потому что только суд, а не кабинетный работник может всесторонне оценить сумму взыскания, неявку должника в органы исполнительной службы после рекомендательного письма и самое главное — предмет и тип обременения имущества.
Итак сам пример — Вы не пристегнулись ремнём безопасности и получили штраф в размере 51 гривны. Не оплатили его по какой то причине. Исполнитель каким то чудесным образом вас не находит(а так обычно и случается) и открывает производство. Но с утра у исполнителя было плохое настроение и он подумал — «А наложу ка я арест на Тойоту Секвою стоимостью в 100000 долларов, чтобы быстрее этот негодяй заплатил штраф в 51 гривну и я получила свои «проценты». Ему плевать по какой причине вы не видели письма и не оплатили штраф вовремя и на то, что штраф в 51 гривну НИКАК не соизмерим со стоимостью Тойоты Секвои.
Поэтому в ст. 40 закона и сказано о том, что только суд выносит решение про розыск должника как физического лица по долгу в размере 51 гривны, чтобы адекватно рассмотреть постановление про розыск, арест имущества и прочее.
К примеру розыск транспортного средства должника может применяться в случае если машина находится в кредите. Кредитор не погашает задолжность по кредиту и ездит на предмете залога по этому кредиту по дорогам страны нарушая закон. В этом случае суд, да и любой нормальный человек будет ЗА розыск этого должника и ареста его имущества(автомобиля) как предмета залога по кредиту.
В случае простого штрафа в 51 гривну никакой суд не пример решение по розыску должника, а тем более аресте его автомобиля стоимостью 100000 долларов. Поэтому пользуясь служебным положением государственные исполнители массово без обращения в суд по согласованной договорённости с ГАИ и объявляют в РОЗЫСК автомобили должников по штрафам за административные правонарушения.

Эта процедура должна быть немедленно прекращена по причине несоответствия Конституции Украины, законам и кодексам нашей страны. Этой процедурой государство, а конкретно исполнительная служба вместе с ГАИ нарушают права гражданина ДАЖЕ ОБЖАЛОВАТЬ действия исполнителя, так как его фактически ставят перед фактом ареста его имущества прямо на дороге, что прямо противоречит ч.4 ст.40 Закона «Об исполнительном производстве»

4. Незвернення державного виконавця до суду у випадках, передбачених частиною першою цієї статті, а також інші дії та бездіяльність державного виконавця, пов’язані з розшуком боржника або його майна, можуть бути оскаржені у десятиденний строк у порядку, встановленому цим Законом.

Вернёмся к нашему эпизоду об остановке инспекторами ГАИ якобы автомобиля в «розыске». Здесь снова сделаем отступление. В Законе «Об исполнительном производстве» в статье 2 чётко прописано кто имеет право заниматься принудительным исполнением решений

«Статья 2.
1. Принудительное исполнение решений возлагается на государственную исполнительную службу, входящую в систему органов Министерства юстиции Украины.
2. Принудительное исполнение решений осуществляют государственные исполнители, определенные Законом Украины «О государственной исполнительной службе» (далее — государственные исполнители).

Ни о каких инспекторах ГАИ тут и речи не идёт…
Исключение составляет ст.40. Там написано:

«…При необходимости розыска транспортного средства должника государственный исполнитель выносит постановление о таком розыске, которое является обязательным для выполнения органами внутренних дел.
Пункт 2 ст. 40. Розыск должника — физического лица, ребенка, розыск транспортных средств должника осуществляют органы внутренних дел

А теперь смотрим как выглядит само постановление исполнительной службы.

1321956777_4

Сам арест и запрет на отчуждения вашего автомобиля может наступить только после того, как должник не получил письмо с уведомлением, исполнитель обратился в суд с постановлением про розыск, суд вынес ухвалу про розыск должника, исполнитель привлекает органы внутренних дел(ГАИ) для поиска разыскиваемого, выносит постановление про арест имущества должника, а также вносит в Государственный реестр обременений движимого имущества данные по вашему авто , дальше ГАИ вносит его в базу данных розыска, находит ваш автомобиль, немедленно сообщает об этом государственному исполнителю и только исполнитель уже совершает действия по аресту вашего автомобиля.

Ст. 57 Закона «Об исполнительном производстве»

1. Арешт майна боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення.
2. Арешт на майно боржника може накладатися державним виконавцем шляхом:
винесення постанови про арешт коштів та інших цінностей боржника, що знаходяться на рахунках і вкладах чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах;
винесення постанови про арешт коштів, що перебувають у касі боржника або надходять до неї;
винесення постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження;
проведення опису майна боржника і накладення на нього арешту.

Выписка из реестра обременений движимого имущества выглядит так.

39b276b22810

Но и это не всё. При аресте автомобиль осматривают с экспертами на предмет сколов, трещин и царапин. Это обязательно условие ареста автомобиля. Также при этом должны присутствовать двое понятых.
Одним словом, процедура изъятия автомобиля, на который наложен арест, в соответствии с Законом, должна выглядеть следующим образом. Сотрудники милиции, обнаружив, что транспортное средство находится под арестом, обязаны уведомить об этом исполнительную службу. Все дальнейшие действия по изъятию арестованного автомобиля, передачу его на ответственное хранение и т. д. имеет право осуществлять только ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ИСПОЛНИТЕЛЬ — и никто более! Причем, делать это он должен с соблюдением всех правил, прописанных во все том же Законе «Об исполнительном производстве»: предъявления должнику соответствующих исполнительных документов, привлечением понятых и т. д. Только в таком случае изъятие арестованного имущества будет соответствовать Закону.
На практике же все происходит совсем иначе. Сотрудники Госавтоинспекции, обнаружив, что на транспортное средство наложен арест государственной исполнительной службой, ОТНИМАЮТ автомобиль у владельца, причем, во многих случаях самостоятельно садятся за руль (!) и отгоняют автомобиль на штрафплощадку — не имея для этого никаких юридических оснований!

Не имеют оснований? Не беда. В нашей стране представители власти привыкли действовать «по понятиям», но никак не по Закону. Это же касается и ночных угонов по ст.130 на штрафплощадки и по экзаменам в МРЭО и по регистрации\перерегистрации\оценке автотранспорта. Теперь «по понятиям» ГАИ решило «поработать» с исполнительной службой.

Возвращаемся наконец к нашему случаю. 31 января примерно в 11 часов дня водитель двигался по ул. Криворожской с женой и маленьким больным ребёнком из больницы. Сзади неспешно крался патрульный автомобиль ГАИ взвода сопровождения(непонятно только почему взвод сопровождения никого не сопровождал, а катался по ул. Криворожской). В это время инспектор-пассажир вбивал в свою «базу данных розыска» номер впереди едущего автомобиля. И вот оно, счастье! Машина в розыске! Причём все нормальные люди понимают слово «розыск» как розыск угнанных транспортных средств. ГАИ у нас думает иначе вместе с исполнительной. Они останавливают водителя, берут (!!) в руки его документы и сообщают ему, что его машина (!!) в розыске по неоплаченному когда то штрафу! При этом у водителя квитанция об оплате и все документы в кармане куртки! Инспекторов ГАИ это не волнует. Они приглашают его пройти к ним в авто и «решить вопрос». Естественно водителя способ решения данного вопроса не устроил и он, вместе с другими водителями приехавшими по его звонку стали фиксировать «абсолютно законные» действия работников милиции. Они сообщили водителю, раз он не захотел решить вопрос на месте ждать «исполнителя». 30 минут водителя, жену и больного ребёнка держали на 20-ти градусном морозе. На 35 минуте приехали 2 «исполнительницы» Красногвардейской исполнительной службы.

Оплатил всё что «потребовали» «исполнительницы» водитель исключительно по причине того, что уже около часа его родные мёрзли в автомобиле и нужно было как можно быстрее ехать домой. В другом случае все «абсолютно законные» действия «исполнительниц» теперь уже были бы засняты и переданы областным телеканалам и средствам массовой информации.

Дабы исключить проявления открытого беспредела на дороге ГАИ и исполнительной службы предлагаем вам распечатать нашу памятку для возможных таких случаев на дороге

Памятка

1. Вы остановлены работником ГАИ на дороге(стационарном посту). Блокируйте двери, включите видеокамеру. Узнайте причину остановки вашего автомобиля. По требованию инспектора предъявите в своих руках документы. Ни в коем случае не передавайте их ему в руки. Передав в руки документы работнику ГАИ вы становитесь заложником ситуации и работник ГАИ может сделать с вами и вашим авто всё что угодно.
2. При объявлении инспектором причины остановки «Ваша машина в розыске по аресту исполнительной службой» сразу требуйте прибытия на место представителя исполнительной службы с соответствующими всеми документами, экспертами для опечатывания и осмотра автомобиля и эвакуатора для доставки на стоянку временного содержания.
Какие документы должны быть у государственного исполнителя при аресте вашего автомобиля:

а) Постановление об открытии по вам исполнительного производства
б) Копия решения суда про розыск вас, как должника в связи с тем, что исполнитель вас не нашёл
в) Постановление исполнительной службы об аресте движимого имущества(вашего автомобиля)
г) Выписку из Государственного реестра обременений движимого имущества по вашему автомобилю

Привлекайте к процессу максимальное количество ваших знакомых, кто может приехать на место, быть свидетелями и при необходимости понятыми(могут быть с вашей стороны при аресте). Всё фиксируйте на видео.

3. Запомните! Без государственного исполнителя на месте ареста вашего автомобиля, экспертов и понятых инспектор ГАИ не имеет НИКАКОГО права арестовывать ваше имущество и направлять его на штрафплощадку!

Мы не можем быть в Европе, пока в нашем государстве «рулят» «понятия» и беззаконие. Значит так и должны остаться в каменном веке, где правят «исполнители» и чиновники, а не Конституция и Законы.

Каждый народ достоин той власти, которую он заслуживает (с).

ОБНОВЛЕНИЕ

Простым народным языком попытаюсь расшифровать работу ГИС. Гаи вообще тут с боку припёку.

1. Вы не уплатили\обжаловали(что то не дошло) или просто что то куда то не дошло(квитанции, оплата)
2. ГАИ передаёт постановление о штрафе в исполнительную службу
3. Гос.исполнитель открывает исполнительное производство. Он выносит постановление. Это постановление он отправляет ГАИ и тому, на кого это производство открыто. Письмом с уведомлением.
Этим постановлением Вам, как должнику, сообщается что открыто исполнительное производство и Вам даётся время для добровольной оплаты этого взыскания, либо, подчёркиваю, для обжалования у начальника ГИС, либо в суде в 10-ти дневный срок.

Нужно ещё раз сказать о том, что отнюдь не сразу ваше имущество(авто) отправляется в розыск. вам даётся этим постановлением время для добровольной оплаты и обжалования действий исполнителя, отвод(назначение другого исполнителя по делу).

4. Вы не получили письмо с уведомлением(поменяли прописку, не захотели получать, отморозились). Исполнитель на основании отсутствия сведений о вашем местонахождении обращается в суд для принятия решения о вашем розыске.
5. Суд принимает решение на основании документов исполнительного производства о вашем розыске, как физ.лица(должника). Розыск осуществляют работники милиции. На этом этапе исполнитель имеет право объявить в розыск и транспортное средство должника для собственно его ареста и запрета на отчуждение своим постановлением и обязательным внесением в реестр обременений движимого имущества.

потом естессно включается гаи.
но найдя машину и собсно должника обязаны поставить в известность гос.исполнителя, который со всеми документами будет дальше осуществлять исполнительное производство(арест, принудительное взыскание)

Ещё момент с обжалованием постановления работника ГАИ в суде

Если вы считаете что штраф наложен неправомерно — обращайтесь в суд. До принятия решения судом по вашему иску исполнитель не имеет права выносить постановление об открытии исп.производства.

цитирую закон

КУпАП
Стаття 291. Набрання постановою адміністративного органу (посадової особи) у справі про адміністративне правопорушення законної сили

Постанова адміністративного органу (посадової особи) у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження (опротестування) цієї постанови

ГИС обязана ОТКАЗЫВАТЬ ГАИ в исполнительных действиях, если постановление обжалуется в суде на основании ст.19

Стаття 19. Вимоги до виконавчого документа
У виконавчому документі повинні бути зазначені:
5) дата набрання чинності рішенням;

Простым языком — вы решили обжаловать в суде… а гаи взяло и подало документы в ГИС… постановление НЕ НАБРАЛО ещё законной силы!!! поскольку находится на рассмотрении в суде.
В исполнительных действиях ГАИ должно быть ОТКАЗАНО согласно ст.19 закона «Об исполнительном производстве» — постановление не набрало законной силы.


Похожие статьи

6 Комментариев

  1. Державними виконавцями державних виконавчих служб масово здійснюються протиправні дії під час виконання адміністративних стягнень (у виді штрафів). Будучи ледачими вони знайшли винахід, за яким виконання своїх обов’язків перекладають на працівників ДАІ.

    Отримавши для виконання документ, за яким повинно здійснюватися стягнення грошової суми, вони накладають арешт на майно боржника та оголошують розшук транспортного засобу боржника. Накладенню арешту повинен передувати опис (за участю власника або користувача майна). А от оголошення транспортного засобу повинно здійснюватися тільки у випадках, коли саме транспортний засіб є предметом виконавчого провадження.

    Стаття 24 КпАП встановлює таки види адміністративних стягнень:
    2) штраф;
    3) оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об’єктом адміністративного правопорушення;
    4) конфіскація: предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об’єктом адміністративного правопорушення; грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення;

    Статті 121, 123, 130 КпАП передбачають оплатне вилучення транспортного засобу. Для виконання оплатного вилучення або конфіскації і існує процедура розшуку — стаття 40 Закону “Про виконавче провадження”.

    Що ж винайшли державні виконавці? Отримав для виконання документ, яким не передбачено вилучення або конфіскація транспортного засобу, вони все одно оголошують розшук. Тобто свідомо вносять до офіційних документів неправдиві дані, нібито виконують рішення про вилучення або конфіскацію транспортного засобу.

    Працівники ДАІ виконують таку постанову про розшук, відбирають у власника або користувача транспортний засіб, та ставлять його на штрафний майданчик. Але ж для чого? Після розшуку державний виконавець не приїде та не опише транспортний засіб, бо:
    — згідно ст. 52.5 Закону “Про виконавче провадження” стягнення на транспортний засіб може звертатися тільки за відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача. А оскільки державні виконавці ледачі, вони оголошують розшук без з’ясування наявності у боржника коштів та цінностей;
    — згідно ст. 52.6 Закону “Про виконавче провадження” стягнення звертається в розмірі і обсязі, необхідних для виконання за виконавчим документом, з урахуванням стягнення виконавчого збору, витрат, пов’язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження. А оскільки розмір адміністративних стягнень не досягає і вартості одного колеса, то звернень стягнень на транспортний засіб (для оплати адміністративних штрафів) ніколи не відбувається.

    Тобто оголошення розшуку транспортного засобу за виконавчими документами, які не передбачають вилучення або конфіскації, робиться виключно з метою шантажу боржника сплатити адміністративний штраф. Державному виконавцю не треба навіть виходити із кабінету.

    І саме жахливе у цій ситуації, що державні виконавці оголошують розшук транспортного засобу без повідомлення власника або користувача. Працівники ДАІ вимушені відбирати транспортні засоби навіть посеред ночі та у вихідні дні не залежно від того:
    — працює або не працює державний виконавець у той час (приїде він чи не приїде робити опис);
    — який розміру стягнення (потребує опис всього транспортного засобу, або тільки майна на суму стягнення);
    — знаходиться транспортний засіб на тій території, де і державний виконавець, або за сотні кілометрів (тобто куди виконавець ніколи не приїде робити опис);
    — чи відбулося звернення стягнення на майно боржника (бо якщо не було звернення стягнення, то виконавець ще не має доказів відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача);
    — що посеред ночі виконавчі дії не проводяться (а виконавці оголошують розшук саме як складової виконавчого провадження).

  2. Розшук майна боржника. Чи є підстави?
    Виконання рішення щодо стягнення заборгованості є наступною ланкою суду з Банком, але не останньою
    Порушення прав та законних інтересів позичальників, боржників відбувається на тільки на стадії судового розгляду справи з Банком, але неменші порушення спостерігаються на стадії примусового виконання рішення суду.
    Але слід пам’ятати, що окрім обов’язків сторони виконавчого провадження є певні права, реалізація та захист яких можливий в судовому порядку.
    Недаремно, ст. 1 закону України «Про виконавче провадження» зазначає, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) – це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом.
     Необхідно зробити наголос на тому, що усі дії органів та посадових осіб державної виконавчої служби повинні бути вчиненні в межах дозволених законом та нормативно-правовими актами. На практиці не завжди органи державної виконавчої служби дотримуються вимог закону, тим самим порушують права та законні інтереси сторін виконавчого провадження.
    Багато хто з клієнтів потрапляли в ситуацію, коли співробітник ДАЇ зупиняв автомобіль та повідомляв: «Ваш автомобіль у розшуку, ми його повинні його вилучити та направити на штраф майданчик».
    Як з’ясовувалося було відкрите виконавче провадження про яке боржник навіть не знав та не здогадувався, це стосується особливо тих випадків, коли виконавчі листи були видані на підставі рішень третейського суду. Як виявляється позичальнику не можливо дізнатися ні про засідання третейського суду, ні про дату розгляду питання щодо видачі виконавчого листа на підставі рішення третейського суду. Особливо полюбляють третейській суд ПАТ «Альфа-Банк», ПАТ «Укрсоцбанк» тощо.   Саме тому, така не сподівана звістка зустрічає позичальників цих фінансових установ посеред дороги.
    Але, слід зауважити, що усі виконавчі дії мають певний порядок, послідовність і роз починання нової виконавчої дії можливо лише у тому разі, якщо державним виконавцем виконана попередня.
    Відповідно до ч. 1 ст. 6 закону України «Про виконавче провадження» зазначено, що державний виконавець зобов’язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб.
    Відповідно до ч. 1 ст. 12 закону України «Про виконавче провадження» сторони виконавчого провадження мають право ознайомлюватися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії, заявляти відводи у випадках, передбачених законом, оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця з питань виконавчого провадження у порядку встановленим цим законом.
    Але, постає питання як можливо дізнатися про початок примусового виконання рішення суду, якщо Вас не було повідомлено про відкриття виконавчого провадження, не було надано терміну для добровільного виконання судового рішення тощо.
    Здебільшого державні виконавці навіть не пересвідчуються чи отримана боржником постанова про відкриття виконавчого провадження, заявляючи на це ми вам направили поштою відповідно ви повідомлені.
    Постає інше питання, якщо державний виконавець не пересвідчився чи отримав боржник відповідну постанову на яких підставах він переходить до іншої стадії виконавчих дій, а саме об’явлення майна боржника у розшук?
    Відповідно до ч. 2 ст. 25 закону України «Про виконавче провадження» зазначено, що державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.
    Копії постанови про відкриття виконавчого провадження надсилаються не пізніше наступного робочого дня стягувану та боржникові.
    Відповідно до ст. 31 закону України «Про виконавче провадження» зазначено, що копії постанов про відкриття виконавчого провадження надсилаються рекомендованим листом.
    Таким чином, Боржник повинен бути повідомлений про відкриття виконавчого провадження з метою реалізації своїх прав та зобов’язань у виконавчому провадженні.
    Відповідно до п. 2 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270, реєстроване поштове відправлення – поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку; рекомендоване поштове відправлення – реєстрований лист, поштова картка, бандероль, секограма, дрібний пакет, мішок “M”, які приймаються для пересилання без оцінки відправником вартості його вкладення.
    Згідно з п. 91 цих Правил підлягають доставці додому: рекомендовані поштові картки, листи, секограми, рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, поштових переказів.
    Таким чином, не отримання відповідного повідомлення про отримання боржником постанови про відкриття виконавчого провадження унеможливлює зробити висновок про його належне повідомлення та його обізнаність щодо певних виконавчих дій.
    Як зазначає ст. 27 закону України «Про виконавче провадження» у разі ненадання боржником у строки, встановлені частиною другою статті 25 цього закону для самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.
    Таким чином, державний виконавець повинен пересвідчитися перед початком примусового стягнення та здійснення інших виконавчих дій, що боржник отримав копію постанови про відкриття виконавчого провадження, строк добровільного виконання рішення минув тощо.
    Доказ неотримання та ненадходження постанови на адресу боржника можна довести відповідною відповіддю поштового відділення на запит позичальника.
    Не може залишитися по заувагою суддівська практика з цього приводу, яка дає певні надії, що дії державного виконавця можуть бути визнанні судом незаконні і постанова про розшук майна боржника як наслідок таких дій скасована.
    Так наприклад, суддею Енергодарського місцевого суду Запорізької області 30 листопада 2012 року була розглянута справа №4-с/807/23/12 за скаргою Особи_1 до відділу державної виконавчої служби Енергодарського місцевого управляння юстиції про визнання дій державного виконавця незаконними, скасування постанови про розшук майна боржника.
    Суд мотивував своє рішення тим, що законодавець передбачив, що в разі необхідності, державний виконавець може оголосити розшук транспортних засобів. Але при цьому, повинен виконати ряд дій по виконанню рішення суду, а саме з’ясувати у власника, або органу державної реєстрації про наявність та належність транспортних засобів, їх місце знаходження, та прийняти всі міри по виконанню рішення іншим шляхом, і тільки після цього, у разі необхідності, якщо місце проживання, перебування чи місцезнаходження боржника невідоме, може оголосити розшук транспортних засобів.
    Державним виконавцем до суду не було надано доказів про необхідність застосування даної дії, у чому саме полягала така необхідність, не надано доказів, кому саме належать дані транспортні засоби, їх вартість, з метою оцінки співмірності дії державного виконавця з заборгованістю та доцільністю їх виконання. Як наслідок скарга була задоволена в повному обсязі.
    Ще один приклад можна навести ухвалу Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області від 25 червня 2012 року справа №4-с/1420/2/2012.
    Скаргу на дії державного виконавця відділу державної  виконавчої служби Очаківського міськрайонного управління юстиції  Миколаївської області, про визнання незаконними дій останньої та скасування постанови про розшук майна боржника було задоволено в повному обсязі.
    Суд мотивував своє рішення тим, що згідно ч. 1 ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження» у разі необхідності розшуку транспортного засобу боржника державний виконавець виносить постанову про такий розшук.
    Разом з тим, відповідно до п. 3.12 Інструкції з організації примусового виконання рішень, державний виконавець при організації розшуку майна боржника здійснює вихід за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника.
    Проте, як встановлено судом, державний виконавець при  винесенні постанови про розшук майна боржника – автомобіля, вихід за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника не здійснював та відповідно не перевіривши наявність зазначеного транспортного засобу за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника оголосив його розшук.
    Необхідно звернути увагу, що це не єдині випадки порушення державним виконавцем виконавчої процедури, кожен випадок є особливим, підстави для визнання дій виконавчої служби незаконним та скасування постанови про розшук майна боржника можуть бути різними, але необхідно пам’ятати, що  кожен мусить захистити свої права та відстоювати свої інтереси, навіть якщо для цього необхідно звернутися до суду.
    Лише активний захист своїх прав виключить можливість їх порушення.

  3. Та же ситуация. Автомобиль арестовали на посту ГАИ. Авто на штраф-площадке. Какая процедура забрать автомобиль. Сначала оплатить, потом обжаловать все действия. Счетчик на штраф-площадке считает.

  4. У меня ситуация ещё тянется с 2013 года . Инспектор ГАИ выписал мне протокол о нарушении ПДД ( не пропустил пешехода на нерегулируемом пешеходном переходе . В момент якобы нарушения автомобиль ДПС ехал за мной ( у меня бус ) . Прямо на зебре стоял припаркованный автомобиль . У меня в машине видео регистратор , о чём я и указал в протоколе . Короче говоря я написал в протоколе , что не согласен и штраф не платил . Сегодня на дворе 2015 год и мне приходит повестка в исполнительную службу . Прихожу и узнаю , что ГАИ прямо очень и очень хотят сдуть с меня штраф на основании постанови , протокола нет . Пишу начальнику исполнительной службы г Одессы , Малиновского района о том , что не согласен я и вообще где решение суда ? Меня никто не вызывал никуда . И вот спустя неделю получаю Витяг о том , что моё движимое имущество арестовано . Вот сижу в интернете и ищу статьи закона , что бы противостоять этим ,, слугам народа ,,

Добавить комментарий

Кнопка «Наверх»
Закрыть