Новости "ЗОВ"

Открытое письмо в «Службу дорожного надзора и организации движения управления ГАИ Днепропетровской области»

Открытое письмо от жителя города Днепропетровска в ГАИ Днепропетровской области.

Роками, десятиліттями говорять і пишуть про те, що Дніпропетровськ в буквальному сенсі задихається без об’їзної дороги. Наш місто — ледь не останній у Європі «мільйонник», де транзитний транспорт не мине мегаполіс стороною. Щодня тисячі і тисячі автомобілів (у тому числі — і великовагових фур) борознять міські вулиці і проспекти. Ситуація погіршується невдалою організацією дорожнього руху на дорогах міста. Тому хотілася щоб Державтоінспекція звернула увагу на наступні пропозиції щодо покращення руху транспорту на трасі Знам’янка – Луганськ – Ізварине, що проходить через наше місто, а саме зробити мінімальним час перебування вантажного транспорту в місті, дати йому перевагу у русі, що зменшить навантаження на дороги та екологію.

1. Пропускна спроможність пр. Петровського набагато ускладнюється встановленими практично по всьому проспекту знаків 3.21 з табличкою 7.9, які забороняють рух по лівій смузі. Якщо на першій смузі зупиняється автобус, проїхати без порушення практично не можливо. Крім цього виникає питання: як повернути ліворуч або розвернутися на перехресті? Останнім часом там постійно чергують екіпажі ДАІ, тому водії шикуються в один ряд, утворюються довжелезні тягнучки. Встановленням вказаних знаків колись хотіли убезпечити пішоходів, які чекають трамвая, але ж посадкові майданчики там давно не малюють, крім того вони не займають цілу смугу руху. Згідно Правил при відсутності посадкових майданчиків пішоходи повинні чекати трамвай на тротуарі й виходити на проїзну частину коли зупиниться трамвай. Тому логічніше на даний час демонтувати ці знаки, а за наявності посадкових майданчиків в районі 6 Дитячої лікарні встановити знаки 1.5.3. «Звуження дороги».

2. На перехрещенні пр. Петровського з вул. Гомельською встановлено знак 2.4. «Кінець головної дороги» та 2.2. «Проїзд без зупинки заборонено». Виникає питання: тоді що Гомельська головна, де і асфальтового покриття давно вже немає? Але ж знову тоді невідомо у якому напрямку повертає головна дорога, так як таблички 7.8 немає, а на Гомельській зовсім немає ніякого знаку пріоритету. Це створює непорозуміння у водіїв, та небезпечні ситуації. Тому доцільно знак 2.2 перемістити на Гомельську, надавши пріоритет транспорту по пр. Петровського.

3. Аналогічна ситуація на перехресті пр. Петровського – вул. Орловська – вул. Бабушкіна. Там також встановлено знак 2.2, який примушує зупинятися великі фури, щоб дати дорогу транспорту, який дуже рідко рухається по вул. Орловській. Тим більш що щось побачити в цьому місці їм не завжди вдається. Тому вантажівки та автобуси змушені повертати ліворуч з правого ряду, або навіть звернувши частково праворуч на вул. Орловську. Якщо в цей час ще й якийсь місцевий транспортний засіб перетинає перехрестя по вул. Орловській вгору, створюється аварійна ситуація. Чому місцевий? тому що інші навіть не збагнуть, що Орловська може бути тут головною, тим більш, що знак «Головна дорога» з боку пр. Калініна немає. З метою, поліпшення ситуації на цьому перехресті доцільно зробити пр. Петровського «Головною дорогою», встановленням відповідних знаків пріоритету з табличками, відповідно конфігурації перехрестя. Також встановити знаки «Напрямок руху по полосам», щоб дозволити поворот в два ряди по пр. Петровського, якими заборонити поворот ліворуч на вул. Бабушкіна та рух прямо на вул. Орловську. Це суттєво розвантажить перехрестя. Крім цього встановити знаки, що вказують напрямки на Київ, Кривий Ріг, Запоріжжя та Харків, Донецьк, Полтаву.

4. На пр. Калініна перед виїздом з трамвайного депо встановлено знак 2.2. який також змушує зайвий раз зупинятися транзитні вантажівки. Тим більш, що згідно ПДР трамвай, що виїжджає з депо повинен дати дорогу, а знак 2.2. згідно ПДР та ДСТУ 4100-2002 може встановлюватися тільки на перехрестях та на залізничних переїздах, що не охороняються та необладнаних світлофорною сигналізацією. Тобто тут він встановлений з порушенням.

5. Перехрестя Гвардійська — Леніногорськая. Якщо рухатися в бік вул. Деземівської головна має закруглення вправо, а на табличці якийсь зигзаг і той вліво.

6. Перехрестя пр. Свободи – Гвардійська — Курочкіна. З двох боків перехрестя відсутні знаки пріоритету. По Курочкіна — «Дати дорогу», по пр. Свободи — «Головна дорога» з відповідними табличками. Крім цього відсутні знаки, що вказують напрямки на Київ, Кривий Ріг. Неодноразово доводилося спостерігати, як гості нашого міста, у тому числі іноземні (часто з російськими, молдовськими номерами, іншими, навіть декілька разів німецькими), замість того щоб повернути на Гвардійську опиняються на ж/м. Комунар. Важче всього було пояснити ситуацію німцям, а ще дуже соромно за державу та наше місто.

7. На перехресті пр. Свободи та Кайдацького шляху, якщо рухатися з мосту, вже давно відсутній знак «Дати дорогу», хоч з обох боків проспекту знаки «Головна дорога» на своїх місцях. Правда проспектом цю дорогу назвати важко, так як далі повороту на Кайдацький шлях, покриття відсутнє й мало хто наважується туди їхати. Тому доцільно змінити напрямок головної дороги з Кайдацького шляху праворуч на пр. Свободи.

8. Також по можливості бажано використовувати світлофор на перехресті пр. Петровського та вул. Алтайської в режимі жовтого миготливого. Як фура рушає з місця після зупинки на червоне світло, про екологію та збереження дорожнього полотна й розмовляти годі, не кажучи про трансмісію автомобіля.

9. Суттєво зменшило б затори, якщо дозволити поворот ліворуч у два ряди з вул. Павлова на Набережну.

Тому, поки немає об’їзної, потрібно ці фактори врахувати і зробити так, щоб транзит по можливості проходив по головній і поменше зупинявся, псуючи асфальт і повітря.

У відповідності до ст. 13 Закону України «Про дорожній рух» об’єднання громадян і громадяни мають сприяти державним органам у здійсненні заходів щодо безпеки дорожнього руху. Міністерства, інші центральні органи державної виконавчої влади та об’єднання зобов’язані враховувати пропозиції об’єднань громадян і громадян з питань безпеки дорожнього руху.
Згідно зі ст. 52 цього ж Закону Державтоінспекція здійснює контроль у сфері безпеки дорожнього руху.
На підставі Закону України «Про звернення громадян» та з метою створення безпечних і комфортних умов для учасників руху, —

ПРОШУ:

1. Вжити необхідних заходів щодо перевірки та приведення у відповідність стандартам вказаних засобів регулювання дорожнього руху та врахувати пропозиції по вдосконаленню організації дорожнього руху.

imageопЗобр086 Зобр098 Зобр112 Зобр121

Автор: Хозяїн (пользователь сайта zovzakona.org)


Похожие статьи

Добавить комментарий

Кнопка «Наверх»
Закрыть