Скрытый текст

Прокурору м. Дніпропетровськ
Ступі Віктору Федосійовичу
вул. Набережна Леніна, 29

м. Дніпропетровськ, 49****
тел. 8063*********

З А Я В А

Звертаюсь до Вас з приводу порушення чинного законодавства співробітниками Червоногвардійського районного відділу міліції у м. Дніпропетровськ.

Приблизно 15 грудня 2010 року, працюючи на центральному ринку „Озёрка” до мене підійшов хлопець, та запропоновув мені купити недорого ноутбук. Подивившись на його стан, я прийняв рішення його купувати. Ввечері я приніс його додому та намагався з ним розібратися в його користуванні. Але виявивши істотні недоліки в його роботі я прийняв рішення його продати іншим людям. Через тиждень я продав цей ноутбук невідомим мені людям.
І ось вчора, 5 лютого 2011 року, я знову працював на тому ж самому місці продавцем. Близько 11 години дня до мене підійшли невідомі особи з тим самим хлопцем, у якого я колись купував цей ноутбук, та представившись співробітниками карного розшуку попросили мене пройти з ними в відділ. Я не чинив спротив та пішов разом з ними. Десь до 13 години ми з хлопцем простояли у коридорі Червоногвардійського райвідділу міліції. Потім нас запросили до кабінету і попросили написати пояснювальні записки де і що ми продавали і покупали.
Десь о 14 год.30 хв. я попросив надати пояснення, щодо нашого затримання більш ніж чим на 3 години, та попросив скласти акт затримання. Але моє прохання відмовили та почали мене ображувати та лаятись, мотивувавши це тим, що „прийдёт начальник и разберётся с тобой”.
Приблизно о 17 год.30 хв. прийшов начальник. Ми побачили, що він на підпитку та знову попросили відпустити нас. Але він наказав зайти в кабінет хлюпцю, який був зі мною. Приблизно 10 хвилин він про щось лаявся на нього, а потім відпустив. Далі він попросив мене зайти до нього в кабінет. Окрім мене в кабінеті були присутні ще декілька співробітників цього райвідділу. Начальник(фамілію його мені не повідомили, але називали його „Весна”) почав ображати мене, говорив що не потрібно купувати такі речі, потім розмова дійшла до того, що він почав пропонувати мені якусь „крышу”, та залякував тим, що мене посадять до камери та будуть бити. Я не міг зрозуміти що коїться, та просив мене відпустити.
Але цей начальник відмовив мені та після цих слів підійшов та вдарив мене кулаком в обличчя. Потім мене звалили на пол та почали бити ногами, при цьому тягнувши воротника светру, намагаючись мене душити. Я почав кричати, що мене вбивають, але всі, хто був у приміщенні розійшлися по своїх кабінетах. Після побиття я був весь у крові. Потім цей „начальник” викликав міліціонера, який мене затримував та спитав його чи вилучив він в мене мій мобільний телефон. Той відповів, що ні, і „начальник” почав вимагати віддати йому незаконно мою власність. Але я не віддав йому мій телефон, за що отримав ще декілька ударів ногами. Потім він викликав міліціонерів та наказав їм відвести мене до іншого кабінету та приглядати за мною. Мені вдалося в цей момент зробити дзвінка дружині та сказати що мене бьють в райвідділку. Одразу той, хто був в кабінеті вихватив мій телефон та сказав, що я нагнітаю ситуацію.
Десь о 19 годині приїхала дружина з братом та мене відпустили.
Одже маємо факт незаконного затримання та не складання відповідних матеріалів згідно Законодавства, побиття мене співробітниками райвідділу та безпосередньо їх керівником.

Вийшовши з райвіддлу я одразу поїхав до лікарні з метою зафіксувати всі побої та рани, які нанесли мені співробітники міліції та їх керівник. Я провів різні процедури, огляд лікаря, ренген щелепи та голови.
За результатами огляду мені видали документ, в якому написано „Рвана рана верхньої губи та ушиб нижньої щелепи”, яка додається до скарги.

Відповідно до ст.40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення , або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обгрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

На підставі вищевикладенного, керуючись ст.40 Конституції України, ст.ст. 5, 7, 15, 20 Закону України „Про звернення громадян”,

Прошу

1. Провести ретельну перевірку викладених у заяві фактів стосовно протиправних дій співробітників районного відділу міліції
2. Притягнути до відповідальності осіб винних у порушенні законодавства
3. В передбаченний законом строк, письмово повідомити мене про результати розгляду данної заяви

Додатки
1. Довідка з лікарні