Скрытый текст

Начальнику УДАI ГУМВС Українив м.Києві
полковнику міліції
Курінному Анатолію Володимировичу
Адреса: вул.Хмельницького, 54,
м.Київ, 01030
тел. (44)483-70-64
С К А Р Г А

Шановний пане полковнику! Останнім часом, рухаючись вулицями нашого міста, я став помічати численні порушення правил дорожнього руху (ПДР), скоєні співробітниками ДПС. Це мене непокоїть як громадянина, тому хочу звернути Вашу увагу на ці випадки для застосування к винним заходів адміністративного впливу.
Згідно з фото 1, 2, 3 інспектор ДПС який керував транспортним засобом державний номер 2712, 17 червня 2010 р. в період з 18.45 по 18.55 , у мiстi Київ, проспект Перемоги, 104, зупинив транспортний засiб з порушенням ПДР, чим порушив вимоги знаку 3.34 «Зупинку заборонено». Забороняються зупинка і стоянка транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу). Безумовно, службова машина ДПС до таксі не відноситься і розвантаження (завантаження) вантажу мною теж зафіксовано не було.
Відповідно до ст. 14, Закону України «Про дорожній рух» працівники органів внутрішніх справ, при виконані службових обов’язків можуть відступати від окремих вимог ПДР, лише у випадках і при виконанні умов, викладених у них. П 3.1. ПДР говорить, що водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від цих Правил за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору. Це пункти 8, 10-18, 26, 27 та п.28.1 ПДР. Дозволу на невиконання вимоги знаку 3.34 у цьому переліку немає.
В даному випадку не було ознак того, що працівники ДПС виконували невідкладне службове завдання, оскільки було видно, що вони там просто «несуть службу», але якщо припустити, що таке завдання було, то не були виконані умови п. 3.1 ПДР, який зобов’язує включати проблисковий маячок синього або червоного кольору. З огляду на це, працівники ДПС на вказаному автомобілі, порушили ПДР, та Закон «Про дорожній рух».
Крім того під час моїх спостережень інспектори ДПС з вказаного патрульного автомобіля зупиняли інші автомобілі, з порушенням вимог знака 3.34, чим створювали перешкоди для інших учасників дорожнього руху.
Якщо припустити, що машина ДПС зупинилась на узбіччі вимушено (по технесправності), то вимушена зупинка - припинення руху транспортного засобу через його технічний стан або небезпеку, що створюється вантажем, який перевозиться, станом водія (пасажира) або перешкодою на дорозі;
15.14. У разі вимушеної зупинки в місці, де зупинку заборонено, водій повинен вжити всіх заходів, щоб прибрати транспортний засіб, а за неможливості це зробити - діяти згідно з вимогами пунктів 9.9-9.11 цих Правил.
9.9. Аварійна світлова сигналізація повинна бути ввімкнена
а) у разі вимушеної зупинки на дорозі;
9.11. Якщо транспортний засіб не обладнано аварійною світловою сигналізацією або вона несправна, треба встановити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар
а) ззаду на транспортному засобі, зазначеному в пункті 9.9 («в», «г», «ґ») цих Правил;
Ніяких вищезгаданих дій співробітниками ДПС не проводилось і на фото не видно ввімкнення аварійної сигналізації, а, навпаки, видно «несення служби». Таким чином, ще були порушені пп. 15.9 ґ, ж, 15.10 а.
Після того, як співробітник ДПС побачив, що я фіксую порушення ПДР за допомогою фотофіксації, вони з напарником сіли в службове авто і зухвало, створюючи аварійну ситуацію, здійснили перестроювання з крайнього правого ряду вліво, всупереч пп. 10.1, Перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху. 10.3 У разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися.


21.06.2010 співробітник ДПС, що керував службовим авто держ № 2205 близько 19.20, зупинив автомобіль біля підземного переходу, на проспекті Перемоги, 104, таким чином, що порушив декілька параграфів ПДР, а саме п.15.9 е) ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх немає - ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків; п.33 знак 3.34(дод 1) 3.34 "Зупинку заборонено". Забороняються зупинка і стоянка транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу). 0
Це зафіксовано на фото 4, 5, 6. З них видно, що п. 3.1 теж не можна застосувати до цього випадку, оскільки спеціальні сигнали і в даному разі не вмикались.
В особистій бесіді співробітник ДПС на мої зауваження щодо зупинки з порушенням ПДР заявив, що, виявляється «Йому, як посадовій особі можна тут стояти, а він нічого не порушував». На моє прохання, продемонструвати, який нормативний акт дозволяє йому стояти в цьому місці, він показав мені «службову відомість», але мені не віриться, що в службовій відомості написано, що ІДПС мають право порушувати ПДР, а саме стоянка в недозволеному місці.
Звертаю Вашу увагу на таке розташування та рух патрульних авто у даних випадках подавало іншім учасникам дорожнього руху негативний приклад ігнорування Правил дорожнього руху, і спонукає інших учасників теж зупинятись де завгодно, не звертаючи увагу на дорожні знаки та розмітку.
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ, Н А К А З 27.03.2009 N 111
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 червня 2009 р. за N 57616592
Про затвердження Інструкції з питань діяльності підрозділів ДПС Державтоінспекції МВС
6.2. Досконало знати ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ), цю Інструкцію, інші нормативно-правові акти у сфері безпеки дорожнього руху та свої функціональні обов'язки.

П Р О Ш У:
Притягнути до адміністративної відповідальності інспекторів ДПС, а також Керівника за недбалий догляд за виконання нормативних та законодавчих актів.
Вжити заходів дисциплінарного характеру до службової (посадової) особи ДАІ, яка вчинила дії, що порушують законодавство, та керівників підрозділу ДАІ, які допускають такі порушення працівниками при організації несення ними служби;
Дати відповідь у порядку та у терміни, передбачені ст.20 Закону України „Про звернення громадян”.
Надати копію рішення про притягнення до дисциплінарної та адміністративної відповідальності.