Скрытый текст

Прокурору м. Дніпропетровськ
Ступі Віктору Федосійовичу
вул. Набережна Леніна, 29

м. Дніпропетровськ, 49****
тел. 8063*********

Заява

(число, дата) приблизно о (время) я, керуючи мотоциклом (марка, номер) зупинився перед регульованим залізничним переїздом. Попереду мене знаходився патрульний автомобіль Державтоінспекції Шкода д/н 2121, позаду зупинився автомобіль МАЗ. В цей час я побачив, що з патрульного автомобілю ДАЇ вийшов інспектор и попрямував до мене. З метою фіксації нашого подальшого спілкування та запобігання неправомірним діям даний процес фіксувався мною за допомогою відеокамери. Відеозапис додається на компакт-диску.
Відповідно до ст.3 Закону України „Про міліцію”, діяльність міліції є гласною. Але як відображено на відео, працівник ДАІ(як потім з’ясувалось це прапорщик ДПС ДАІ Савченко, номер жетона ДН 0145), який не представився, службове посвідчення показати відмовився, намагався заборонити відео зйомку, вихватив з моїх рук відеокамеру та намагався залякати. Я одразу ж зателефонував на телефон довіри ДАІ та описав ситуацію черговому.
Після цього мені повернули відеокамеру. Але інший інспектор ДАІ (капітан міліції, інспектор ДПС ДАІ) почав вимагати передати йому документи для перевірки. Виконавши вимогу інспектора ДАІ я передав посвідчення водія та свідоцтво реєстрації транспортного засобу. Далі інспектор пішов до службового автомобілю зі словами „Я пішов складати протокол” та звинуватив мене в порушенні правил проїзду залізничних переїздів. Я висловив вимогу перед складанням протоколу надати мені докази мого, нібито порушення та свідків, на що отримав відповідь „Всё будет...”. Перевіривши мої документи, інспектор ДАІ Савченко почав вести зі мною неслужбові розмови та лаятися нецензурною лайкою. Потім він віддав мені мої документи та зник з місця події.
Таким чином, звинувативши мене в порушенні ПДР, інспектор не склав відносно мене протокол про вчинення адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженною на те посадовою особою. Згідно п.5 ст.10 Закону України „Про міліцію” працівник міліції зобов’язаний припиняти адміністративні правопорушення і здійснювати провадження у справах про них.
Звинувативши мене у скоєнні адміністративного правопорушення та не склавши відповідний протокол, інспектор ДАІ не виконав свої службові обов’язки.
Хочу звернути Вашу увагу на те, що під час розмови з інспекторами ДАІ на формі одного з них я помітив невідомий пристрій(це можно побачити на відеозапису), який можливо працював та знімав мене як особистість. Згідно ст.307 Цивільного Кодексу України „Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру”. Такої згоди працівникам ДАІ я не давав. Також згідно наказу №111 „Про затвердження Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС”, розділу 12, п.12.5 „Працівники підрозділів ДПС, які заступають у наряд ДПС, повинні мати: охайний зовнішній вигляд; справне спорядження; єдиний формений одяг за сезоном; світловідбиваюче екіпірування; нагрудний знак; табельну вогнепальну зброю; жезл та інші спеціальні технічні засоби; список транспортних засобів, оголошених у розшук за останню добу, із зазначенням марки, державного реєстраційного номера, кольору, ідентифікаційного номера кузова, шасі (рами), особливих прикмет; словесні портрети, фотографії (фотороботи) осіб, які розшукуються; картку маршруту патрулювання, поста (додаток 4); відомість обліку роботи по нагляду за дорожнім рухом (додаток 5); службове та водійське посвідчення; бланки протоколів про адміністративне правопорушення, тимчасових дозволів на право керування транспортними засобами та інших необхідних процесуальних документів; авторучку, олівець, лінійку (рулетку), записну книжку, свисток, кишеньковий ліхтарик;
ПДР ; витяг з Кодексу України про адміністративні правопорушення, що стосується безпеки дорожнього руху, службову сумку або планшет.”
Одже це виключний список того, що має бути в інспектора ДАІ при несенні служби.

На підставі викладенного, керуючись Законом України „Про звернення громадян”,

Прошу:

1. Організувати повну та всебічну перевірку викладенних в заяві фактів
2. Притягнути до передбаченної законодавством відповідальності інспектра ДАІ Савченко(ДН 0145) за невиконання своїх службових обов’язків
3. Письмово надати повну, грунтовну та вмотивовану відповідь про результати розгляду даної заяви та вчинені прокуратурою дії.

23.03.11