Надеюсь эти документы Вам никогда не понадобятся, но если уж нужны, пользуйтесь.

Про відшкодування матеріальної шкоди, завданої внаслідок ДТП

ДО___________________________________ СУДУ

ПОЗИВАЧ:

ВІДПОВІДАЧ:

Ціна позову:

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про відшкодування матеріальної шкоди, завданої внаслідок ДТП

__________ року керуючи власним автомобілем марки «Volkswagen» модель ______________, д.н. __________ я потрапив у дорожньо транспортну пригоду.

У той день я їхав у напрямку до м. Києва по автодорозі Львів-Київ. Раптом мені на зустріч виїхав автомобіль марки «Мерседес» модель _________________, д.н. __________ власником якого є ______________________, часу для маневру ні у мене, ні у водія автомобіля «Мерседес» не було, і як наслідок сталось ДТП.

Постановою _______________________ районного суду від __________ року відповідача було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та накладено адміністративне стягнення. Зокрема, судом було встановлено, що _____________________, __________ року, о 21.00 год., на 17 км автодороги Львів-Київ, керуючи власним автомобілем марки «Мерседес» д.н. _________________, не обрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки, виїхав на смугу зустрічного руху, в результаті чого здійснив зіткнення з автомобілем марки «Фольксваген», д.н. _________________, чим порушив вимоги п. 12.1 ПДР України.

Таким чином вина ____________________ повністю доведена. Ст. 1188 ЦК України зазначає, що шкода, завдана внаслідок взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки. Відшкодовується на загальних підставах, а саме:

1) шкода, завдана одній особі з вини іншої особи, відшкодовується винною особою.

Внаслідок даного ДТП мій автомобіль зазнав значних пошкоджень. Окрім того, мені було спричинено тілесні ушкодження, а саме забиття лобової ділянки та грудної клітки.

Згідно висновку експертизи, сума збитків завданих мені становить __________ (_________________).

Мій автомобіль «Фольксваген» ______ року випуску, в даний час знаходиться у такому стані, що реально відновити його не має можливості.

Зважаючи на вищенаведене та керуючись ст.ст. 3, 119, 120 ЦПК України, ст.ст. 1167, 1188, 1194 ЦК України прошу:

- стягнути з відповідача _________________ на мою користь __________ (_________________) завданої мені матеріальної шкоди.

Додаток:

1. Копії позовної заяви.

2. Квитанція про сплату держмита.

3. Квитанція про сплату витрат на інформаційно технічне забезпечення.

4. Копії постанови _________________ районного суду від ___________ року.

5. Копії договору купівлі продажу авто та техпаспорту.

_____________ р. ________________

Про стягнення шкоди, завданої дорожньо-транспортною пригодою

До ________________ районного суду

П О З О В Н А З А Я В А

про стягнення шкоди, завданої дорожньо-транспортною пригодою

Суддя ______________ районного суду м. Києва ____________________, розглянувши справу № _________________ про адміністративне правопорушення встановив наступне.

___________ року ____________ о 19:00, керуючи автомобілем «Шеврове Ніва», державний номер ______________, в м. Києві пр. Броварський, під’їзна дорога до Гідропарку, при виникненні перешкоди, яку водій об’єктивно спроможний виявити, не вжив заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об’їзду перешкоди, виїхав на смугу зустрічного руху, де здійснив зіткнення з автомобілем «Хонда Сівік», державний номер _______________, під керуванням водія __________________________, що спричинило пошкодження транспортного засобу. При цьому водій ____________ порушив п.п. 12.3, 10.1, 11.2, 11.3, 2.3 (Б) Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, що передбачене ст. 124 КУпАП України. Скоєння адміністративного правопорушення підтверджується, складеним уповноваженою на те особою, протоколом про адміністративне правопорушення, схемою ДТП, протоколом огляду місця ДТП.

Постановою від ____________ року по справі № ____________ постановив ________________ визнати винним у вчинені правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 340,00 (триста сорок) гривень. Проте, лишається не зрозумілим чому суд встановивши обставини, що пом’якшують відповідальність відповідача, не притягнув його до відповідальності за відсутність страхового полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Саме порушення _________________________ Правил дорожнього руху призвело до значного пошкодження мого транспортного засобу (HondaCivic, д.н. _____________). У відповідності до ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Пунктом 2 зазначеної статті передбачено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі. Що в даному випадку і сталося.

Своїми діями відповідач наніс мені матеріальну шкоду. _______ року СП ЗАТ «Дніпро Мотор Інвест», яке є офіційним дилером компанії Хонда, розрахував вартість відновлення автомобіля HondaCivic1.8 i-VTEC, кузов № _________________, державний номер __________________, яка становить 35 763,98 грн. (тридцять п’ять тисяч сімсот шістдесят три грн. 98 коп.) (калькуляція додається). У відповідності до умов договору про гарантійне обслуговування автомобілів, продавець має право відмовити в гарантійному ремонті автомобіля в разі виконання робіт та/або технічного обслуговування на станції технічного обслуговування, яка не має статус офіційного дилера компанії Хонда. За складання калькуляції Позивач сплатив 297 (двісті дев’яносто сім) гривень 30 коп., що підтверджується рахунок-фактурою № _____________ та фіскальним чеком.

Порядок відшкодування шкоди завданої майну фізичної особи передбачено статтею 1166 Цивільного кодексу України в якій зазначено, що шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. В свою чергу, стаття 1187 Цивільного кодексу України говорить, що шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Порушення відповідачем Правил дорожнього руху, яке призвело до фізичного пошкодження мого транспортного засобу, завдало мені ще й моральної шкоди, яка полягала в душевних стражданнях. До теперішнього часу я змушений пересуватись на пошкодженому транспортному засобі, більш того, зазначені пошкодження знаходяться саме попереду автомобіля, що постійно привертає увагу інших учасників руху та знайомих, яким мені постійно доводиться пояснювати що сталося і чому я так довго не можу відремонтувати свій транспортний засіб. Сама дорожньо-транспортна пригода, очікування та спілкування з працівниками ДАІ та відповідачем надовго вибило мене з нормального життя. Спілкування з близькими на тему скорішого відновлення автомобіля постійно призводе до нервових зривів.

Статтею 1167 Цивільного кодексу України передбачено, що моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини. Вина відповідача встановлена ____________ районним судом м. Києва.

Розмір завданої мені моральної шкоди оціную в 1500,00 (одна тисяча п’ятсот грн. 00 коп.) грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 11, 16, 22, 23, 1166, 1167, 1187 Цивільного кодексу України, 3, 12, 84, 88 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ:

стягнути з ___________________________________:

матеріальну шкоду в розмірі 35 763,98 грн.(на відновлення транспортного засобу);
моральну шкоду в розмірі 1500,00 грн.;
витрати на складання калькуляції в розмірі 297,30 грн.;
витрати на юридичні послуги – 250,00 грн.;
витрати на державне мито в розмірі – 379,00 грн.;
витрати на інформаційне-технічне забезпечення процесу в розмірі 120,00 грн.;

що разом складає 38 310,28 (тридцять вісім тисяч триста десять гривень 28 коп.) грн.

ДОДАТКИ:

Копія Постанови ____________ районного суду м. Києва по справі № ___ від _______ року.
Копія рахунку № ______ від __________ року.
Копія Калькуляції від __________ року.
Копія рахунку-фактуру № ______ від __________ року.
Копія фіскального чеку від __________ року.
Копія довідки № ___________ про дорожньо-транспортну пригоду.

_____________ року ___________________

Позивач:

Відповідач:

Ціна позову:

До ________________ районного суду

ЗАЯВА

про забезпечення позову

Постановою _____________ районного суду м. Києва від _________ року по справі № _______ відповідача – ______________________– визнано винним у вчинені правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу. Саме порушення відповідачем Правил дорожнього руху призвело до значного пошкодження мого транспортного засобу.

Із розмови з відповідачем мені стало відомо, що останній не працює. Більш того, зі слів _______________незадовго до дорожньо-транспортної пригоди, яка стала причиною мого звернення до суду, він потрапив в іншу ДТП, де також, порушивши правила дорожнього руху, завдав шкоди транспортному засобу й також не розрахувався за завдані збитки.

На мою думку, вагомою причиною для забезпечення позову є також відсутність страхового полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Відповідач не застрахував відповідальність навіть після першого випадку з ДТП.

Зазначені вище причини, а також небажання відповідача добровільно відшкодувати вартість завданих збитків змусили мене звернутися до суду із заявою про забезпечення позову.

На підставі викладеного, враховуючи вартість завданих збитків, а також ухилення відповідача від відповідальності, керуючись ст.ст. 151, 152, 153 Цивільного процесуального кодексу України, прошу суд накласти арешт на майно відповідача, а саме:

легковийавтомобіль марки ШЕВРОЛЕТ (Chevrolet)модель НІВА(Niva), номерний знак _____________, власником якого він є.

Додаток:

Копія довідки № _________ про дорожньо-транспортну пригоду (на підтвердження права власності).

____________ року __________________

ДОГОВІР
надання юридичних послуг

м. _______________

_______________ р.

___________________________, яка мешкає за адресою: _______________________________________ (паспорт __________________________________________________, ідентиф. код __________) (надалі іменується "Замовник") з одного боку, та

___________________________, який мешкає за адресою: _____________________________________ (паспорт __________________________________________________, ідентиф. код _________, диплом про отримання повної вищої освіти за спеціальністю «Правознавство» ___ № ____________) (надалі іменується "Виконавець") з другого боку,

уклали цей Договір (надалі іменується "Договір") про наступне:

1. Замовник в порядку та на умовах, визначених цим Договором,доручає, а Виконавець приймає на себе зобов'язання з надання юридичних послуг, з питань, пов’язаних з дорожньо-транспортноюпригодою, а саме:

- консультації правого характеру;

- збір документів;

- спілкування з учасниками ДТП, представниками ДАІ;

- підготовка заяв, скарг, позовних заяв та інших документів.

2. Термін надання послуг:

- початок: від дати підписання даного Договору;

- закінчення: з моменту подання позовної заяви.

3. Вартість робіт за цим Договором складає 250,00 грн. (двісті п’ятдесят грн. 00 коп.)

4. Форма розрахунків – повний розрахунок за даним Договором має бути проведено в момент підписання Акту виконаних робіт, про що в акті робиться відмітка.

5. Надання послуг підтверджується актом виконаних робіт.

6. Усі спори, що пов'язані із цим Договором, його укладанням або такі, що виникають в процесі виконання умов цього Договору, вирішуються шляхом переговорів. Якщо спір неможливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку.

ПІДПИСИ СТОРІН

АКТ ВИКОНАНИХ РОБІТ

до Договору надання юридичних послуг від ____________р.

м. _______________

_______________ р.

___________________________, яка мешкає за адресою: _______________________________________ (паспорт __________________________________________________, ідентиф. код __________) (надалі іменується "Замовник") з одного боку, та

___________________________, який мешкає за адресою: _____________________________________ (паспорт __________________________________________________, ідентиф. код _________, диплом про отримання повної вищої освіти за спеціальністю «Правознавство» ___ № ____________) (надалі іменується "Виконавець") з другого боку, склали цей акт про наступне:

Виконавець повністю надав, а Замовник прийняв послуги, передбачені договором надання юридичних послуг від _____________р., а саме:

- консультації з питань законодавства;

- безпосереднє спілкування та надання консультацій з питань спілкування з учасниками ДТП, представниками ДАІ;

- допомога у підготовці заяв, скарг та інших документів;

- збір довідок, висновків та інших документів;

- підготовка позовної заяви.

Сторони не мають одна до одної жодних претензій.
Замовник повністю оплатив надані послуги в момент підписання даного Акту, в розмірі 250,00 грн. (двісті п’ятдесят грн. 00 коп.).

ПІДПИСИ СТОРІН

Про відшкодування збитків, заподіяних дорожньо-транспортною пригодою

ДО_________________________________ СУДУ

ПОЗИВАЧ:

ВІДПОВІДАЧ:

Ціна позову:

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про відшкодування збитків, заподіяних дорожньо-транспортною пригодою

Постановою Деснянського районного суду по справі № _______ від _________________ року встановлено, що відповідач ____________ р. о ___:___, керуючи на перехресті вул. Каштанова – пр. Маяковського в м. Києві транспортним засобом – автомобілем ВАЗ-21063, номерний знак ______________________ під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху, не врахував дорожню обстановку, не витримав безпечну дистанцію і скоїв зіткнення з транспортним засобом – автомобілем КІА, номерний знак _______________________ під керуванням водія – _____________________________, - що спричинило пошкодження транспортних засобів, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП. Скоєння адміністративного правопорушення підтверджується, складеним уповноваженою на те особою, протоколом про адміністративне правопорушення, схемою ДТП, протоколом огляду місця ДТП.

Отже, відповідач, порушивши Правила дорожнього руху, наніс позивачу матеріальну шкоду. ____________ року ПАТ «_____________» була проведена Автотоварознавча експертиза (акт № ___), на проведення якої позивач витратив __________ грн. Також позивач за свій рахунок провів ремонтні роботи, а саме:

ремонт та фарбування крила – ___________ грн.;

ремонт та фарбування бамперу – ___________ грн.;

купівля заднього ліхтаря – ___________ грн.

Отже, у зв’язку із скоєнням адміністративного правопорушення відповідачем, позивач поніс матеріальні витрати в сумі ____________________ грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. 4 ЦПК України, ст. 440, ст. 450 ЦК України,

ПРОСИМО:

Стягнути з відповідача на користь ТОВ «________________________» ________________ грн. (___________________________ гривень ___ коп.) матеріальних збитків, ___ грн. судових витрат, що разом складає – ____________ грн. (___________________________ гривень ___ коп.)

Додаток:

1.Копія постанови Деснянського районного суду від ____________ р. по справі № _______.

2. Копія довідки про включення ТОВ «_____________________» до ЄДРПОУ.

3. Копія свідоцтва про реєстрацію ТЗ – КІА Besta, номерний знак ________________.

4. Копія довідки Деснянського ВДАІ.

5. Дві копії позовної заяви.

6. Акт № _________ автотоварознавчої експертизи від ___________ р. (копія).

7. Платіжне доручення № ______ від ____________ р. про оплату за проведення експертизи.

8. Платіжне доручення № ______ від ____________ р. про оплату за ремонт та фарбування автомобіля.

9. Платіжне доручення № ____ від _________ р. про оплату за ремонт та фарбування бампера.

10. Товарний чек № ______ від ____________ р. про оплату за ліхтар задній.

11. Доказ сплати держмита.

_____________ року ____________________

Про відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок ДТП

ПОЗИВАЧ:

ВІДПОВІДАЧ:

Ціна позову:

ПОЗОВНА ЗАЯВА
ПРО ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ, ЗАПОДІЯНОЇ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОЮ ПРИГОДОЮ

________________ р. на __________________________________________________ сталася дорожньо-транспортна пригода __________________________________________ (вказати обставини пригоди).

Внаслідок цього автомобілю ______________________________________ (вказати марку, рік випуску та номерний знак), що належить мені на праві приватної власності, завдано технічних пошкоджень.

Дорожньо-транспортна пригода сталася з вини водія ____________________________________, який керував автомобілем ____________________________________________, що належить відповідачеві. Про це свідчать матеріали перевірки, проведеної ДАІ ________________________________________.

Згідно з калькуляцією вартість ремонту мого автомобіля становить:

1. Вартість робіт ________________________________________________ грн.;

2. Вартість деталей, які підлягають заміні, та матеріалів ______________ грн., з урахуванням зносу _______________ грн.;

3. За послуги по складанню калькуляції __________________ грн. Разом ______________ грн.

Крім того, за висновком експерта мій автомобіль втратив товарний вигляд на ____ %, що становить _____________________ грн. його вартості.

За складання висновку про втрату автомобілем товарного вигляду сплачено __________________ грн.

Загальна сума матеріальних збитків становить ______________________ грн.

Крім матеріальних збитків мені завдано моральної шкоди (моральні чи фізичні страждання), які я оцінюю в сумі ________________________________ грн.

Моральна шкода, зокрема, виявилася у наступному______________________. Моя оцінка розміру моральної шкоди має в своїй основі наступні обґрунтування: _________________________________.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. __________________ Цивільного кодексу України, -

ПРОШУ:

1. Стягнути з Відповідача на мою користь у відшкодування суми заподіяних збитків __________ грн., моральної шкоди ____________ грн., судові витрати ____________ грн., а всього ____________ грн.

Додатки:

1. Довідка ДАІ (постанова слідчого), копія вироку суду.

2. Калькуляція вартості ремонту.

3. Експертний висновок про втрату товарного виду автомобіля.

4. Квитанція про сплату витрат за складання експертного висновку.

5. Квитанція про сплату державного мита.

6. Копія(ї) позовної заяви.

Про відшкодування шкоди, завданої ушкодженням здоров’я внаслідок ДТП

ПОЗИВАЧ:

ВІДПОВІДАЧ:

Ціна позову:

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про відшкодування шкоди, завданої ушкодженням здоров’я внаслідок ДТП

__________ року __________________________ міськвиконком зареєстрував мене як суб’єкта підприємницької діяльності.

З того часу я постійно займаюся торговельною діяльністю на промисловому ринку м. _____________.

___________ року я на своєму автомобілі __________ поїхала до м. _________________ за товаром.

При виїзді із м. _______________, на повороті біля зупинки по вул. ___________________, мій автомобіль зіткнувся з автомобілем __________, реєстраційний № __________, під керуванням його власника ______________________________.

Винним у дорожньо-транспортній пригоді був визнаний відповідач, який під час зіткнення транспортних засобів порушив п. 16.12 і п. 33 Правил дорожнього руху, що підтверджується доданою до заяви копією постанови судді _____________ міськрайонного суду від ____________ р. про притягнення його до адміністративної відповідальності.

Внаслідок зіткнення мені було заподіяно тілесне ушкодження у вигляді струсу головного мозку, у зв’язку з чим з __________ р. по __________ р. я перебувала на лікуванні у неврологічному відділенні _____________ ЦРЛ і за цей час не отримала дохід в сумі ______ грн., що підтверджується доданими до заяви довідками лікарні і податкової інспекції.

Згідно з ч. 1 ст. 1195 Цивільного кодексу України фізична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я фізичній особі, зобов’язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати загальної працездатності.

У відповідності з п. 4 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», п. 3 ч. 3 ст. 81 ЦПК України позивачі - за позовами про відшкодування збитків, заподіяних каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я звільняються від сплати судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Зазначені мною обставини підтверджуються доданими до заяви документами.

На підставі викладеного й у відповідності із ст. 16, ч. 1 ст. 1195, ч. 1, 2, 3 ст. 1198 ЦК України, керуючись п. 5 ч. 6 ст. 130, ч. 1 ст. 137 ЦПК України

ПРОШУ:

1. Стягнути з _______________________ на мою користь дохід в сумі _______ грн., втрачений мною внаслідок ушкодження здоров’я.

2. Під час попереднього судового засідання вирішити питання про витребування із ________________ МРЕВ УДАІ України у ________________ області матеріалів перевірки по факту ДТП, яка відбулася ____________ року з моєю участю і участю відповідача _____________________.

Додатки:

1. Копія свідоцтва про реєстрацію від __________ р.

2. Копія постанови ___________________ міськрайсуду.

3. Довідка лікарні.

4. Довідка податкової інспекції.

5. Копія позовної заяви.