Вкратце.
Ехал человек со второстепенной дороги.. на льду чуток юзом пошёл... слева ехали гаишники...
дальше смотрим на видео...

Сделали инфозапрос

Скрытый текст

Начальнику УДАІ МВС
у Миколаївській області
полковнику міліції
Коваленко В.В.
54056, м. Миколаїв
вул.Новозаводська,1-Б
від ----- Руслана Сергійовича

Інформаційний запит

28.01.2011 року я, керуючи автомобілем Чері Тиго г.н. ------, іхав з с.Сливино в м. Миколаїв. Я не порушував жодного правила дорожнього руху. Виїхавши на смугу для розгону траси Одесса-Миколаїв, я побачив поруч, як по основній смузі рухається патрульний автомобіль ДАІ, але він чомусь сбавив швидкість. Я впевнився в безпечності маневру і перебудувався на основну смугу, але в дзеркало заднього виду побачив проблесковий маячок та потім був зупинений патрульним автомобілем. Після того як я зупинився, до мене підійшов молодший сержант Коблевської роти (фамілію сержанта я не почув, тому що він назвав ії нерозбірливо), представився, не назвав причину зупинки та суть скоєнного правопорушення, а також не виказав вимог про передачу документів згідно пункту правил 2.1, чим грубо порушив п.15.5 наказу МВС №111 та запросив мене піти до патрульного автомобілю, де по його словах зі мною хотів поспілкуватись старший наряду. Я поцікавився про що хоче розмовляти зі мною старший наряду та отримав відповідь, що я «не уступил перевагу» та «крутил рулем». Оскільки я їхав не порушуючи Правил Дорожнього Руху, що чітко видно на відео, крутити кермом ці правила не забороняюсть. Також жоден нормативно-правовий акт не зобов’язує водія під час зупинки транспортного засобу інспектором ДАІ виходити з автомобілю – я виказав прохання залишитись в автомобілі.

Після моєї відмови слідувати до патрульного автомобілю молодший сержант мовчки пішов. Через деякий час підійшов інший інспектор, представився капітаном Гущіним. Він сказав мені, що я скоїв аварійну ситуацію, не пропустив патрульний автомобіль.На його прохання я передав всі необхідні документи, що підтверджує відеозапис, після чого капітан Гущін Ігор Миколайович пішов до патрульного автомобілю з моїми документами не пояснивши що він буде робить, складати протокол, чи перевіряти їх. Через декілька хвилин він повернувся, віддав документи та мовчки пішов не побажавши мені „Счастливої дороги”.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 9, 10, 32, 33 Закону України „Об інформації” прошу надати мені письмово відповіді на такі питання:

1. Чи був складений адміністративний протокол відносно мене Гущіним Ігорем Миколайовичом та чи була винесена постанова згідно цього протоколу?
2. Чи правомірні були дії обох інспекторів?
3. Що мав на увазі молодший сержант Коблевської роты, коли причиною зупинки він назвав мені те, що я „крутил рулём” та навіщо він запрошував мене до свого патрульного автомобілю?

До інформаційного запиту додаю компакт-диск з відеозаписом того, що сталось.

29.01.2011

пришёл ответ