Новости "СМИ"

БТИ возвращается. Облсовет возрождает коммунальную «кормушку»

БТИ дом деньгиУже два года как сфера недвижимости свободно дышит без коммунальных БТИ в части изготовления технических паспортов на объекты недвижимости. 8 января 2013 года Минрегионстрой своим приказом внес изменения в «Инструкцию о порядке технической инвентаризации» и разрешил изготавливать техпаспорта частным фирмам и предпринимателям имеющим в штате соответственных специалистов. С того момента более трех тысяч инженеров в Украине сертифицированы и оказывают данные услуги. Кроме того, теперь техпаспорт нужен только при создании нового объекта недвижимости и сохраняет свою силу на весь период существования такого объекта. Номним, что раньше БТИ изготавливали новый техпаспорт при каждом обращении за любой справкой.

Но, такие изменения порадовали не всех. Коммунальные БТИ и их «хозяева» остались не у дел.

Страждущие граждане, посещающие до недавнего времени одиозные заведения, припоминают различные фокусы по опустошению своих кошельков БТИишниками, к примеру такую услугу как «срочное изготовление техпаспорта». Так, за изготовление техпаспорта на скромную квартиру «чаевые» составляли до нескольких сот американских долларов.
Положительный опыт европейских стран в сфере недвижимости, например Испании, где техпаспорта вообще не используются, не заинтересовал местных чиновников.

В стенах Днепропетровского облсовета родилось очередное ноу-хау, в виде проекта Временного положения «О порядке учета объектов недвижимого имущества и зеленых насаждений». Основное нововведение предлагаемого «нормативного акта» местного значения заключается в том, что в случае проведения инвентаризации и изготовления технического паспорта «на стороне», то есть, не в «стенах» БТИ, исполнитель обязан подать техпаспорт в БТИ для проверки. По результатам проверки в техпаспорте появится странный штамп «Взято на облік»!?
Естественно, что предлагаемое депутатами-авторами нововведение в виде надуманной экспертизы, а проще говоря очередной высосаной из пальца монопольной административной услуги будет проводиться не бесплатно.

Как указанно в проекте Временного положения, специалисты БТИ будут иметь право проверять правильность составления техпаспорта их коллегами-предпринимателями. Можно спрогнозировать с уверенностью на 100%, что в процессе такой проверки у «эксперта» возникнет необходимость посетить объект лично, чтобы своим зорким оком и рулеткой постращать застройщика объекта или собственника недвижимого имущества.
Стоит ли говорить, что выше описанный процесс будет не простым, а непредвиденные расходы лягут на плечи собственника объекта?

Согласно норме предлагаемого Положения специалисты БТИ с огромным вожделением возьмутся и за «узаконение внутренней перепланировки помещений». В случае, если собственник будет иметь глупость создать себе головную боль в виде картонной перегородки в помещении, работники БТИ неописуемо будут рады помочь такому горю клиенту и с удовольствием, за умеренную плату, решат эту проблему.

Инициатива Днепропетровского облсовета по регулированию услуг изготовления техпаспортов на объекты недвижимости является поразительным прецедентом. В то время как Президент и Кабмин ставят дерегуляцию бизнеса в Украине одним из главных приоритетов реформирования экономики и административного аппарата, Днепропетровский облсовет, к сожалению, пытается «побежать» впереди паровоза в другую сторону со своей моделью прогрессивного БТИ.

Ниже приводим текст предлагаемого Положения.

[spoiler name=»Тимчасове положення про порядок обліку об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень»]Про затвердження Тимчасового положення

про порядок обліку об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень

Відповідно до статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, розпорядження Кабінету Міністрів України
від 04 лютого 2013 року № 47-р „Деякі питання належного функціонування системи органів державної реєстрації речових
прав на нерухоме майно”, на підставі звернення облдерж-
адміністрації від 03 жовтня 2014 року № 15-4897/0/2-14, ураховуючи висновки й рекомендації постійної комісії обласної ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, обласна
рада в и р і ш и л а:

 

  1. Затвердити Тимчасове положення про порядок обліку об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень (далі – Тимчасове положення) згідно з додатком.

 

  1. Доручити комунальним підприємствам бюро технічної інвентаризації, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області, проводити облік об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень незалежно від форм власності згідно з Тимчасовим положенням.

 

  1. Рекомендувати відповідним органам державної влади та місцевого самоврядування здійснити заходи щодо врахування в роботі Тимчасового положення.

 

  1. Доручити комунальному підприємству „Дніпропетровське МБТІ” ДОР” спільно з іншими підприємствами БТІ області виступити замовником єдиного програмного забезпечення електронного накопичувального реєстру нерухомого майна та зелених насаджень. Розробити тимчасові нормативи часу на виконання зазначених заходів.

 

  1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства.

 

Голова обласної ради                                                                   Є. УДОД

 

Додаток

до рішення обласної ради

 

Тимчасове положення

про порядок обліку об’єктів нерухомого майна
та зелених насаджень

 

  1. Загальні положення

 

Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні” до повноважень органів місцевого самоврядування віднесено питання обліку відповідно до закону об’єктів нерухомого майна незалежно від форм власності.

Тимчасове положення „Про порядок обліку об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень” розроблено з урахуванням Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури
та житлової політики України від 24 травня 2001 року № 127 (зі змінами
та доповненнями) та інструкції з інвентаризації зелених насаджень
у населених пунктах України, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 грудня
2001 року № 226.

З 01 січня 2013 року у країні запроваджено єдину державну систему реєстрації прав на нерухоме майно та їх обмежень.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28 грудня 2012 року
№ 658 внесено зміни до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 травня 2001 року № 127. Зазначеним наказом суттєво змінено існуючу систему технічної інвентаризації та передбачено, що технічна інвентаризація об’єктів нерухомого майна повинна проводитись суб’єктами господарювання, у складі яких працює один або більше відповідальних виконавців окремих видів робіт, пов’язаних зі створенням об’єктів архітектури, що пройшли професійну атестацію в Мінрегіоні України та отримали кваліфікаційний сертифікат.

Разом з тим, комунальні підприємства бюро технічної інвентаризації (далі – БТІ) забезпечують надання безкоштовної інформації, яка міститься в інвентаризаційних справах правоохоронним та іншим компетентним органам. Повнота й оперативність надання цієї інформації є складовою частиною функціонування згаданих органів.

Відповідні інвентаризаційні справи зберігаються впродовж багатьох десятиліть, обліковуються на балансах у БТІ, що належать до спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Дніпропетровської області. Однак за відсутності єдиного порядку накопичення інформації в одній інвентаризаційній справі на теперішній час зазначені підприємства не мають змоги надавати належну інформацію щодо об’єктів нерухомого майна.

Тимчасове положення „Про порядок обліку об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень” (далі – Тимчасове положення), розроблено
з метою систематизації і отримання достовірної інформації щодо об’єктів нерухомого майна у Дніпропетровській області, зменшення кількості порушень на ринку нерухомого майна, забезпечення оперативного надання інформації у повному обсязі правоохоронним та іншим компетентним органам єдиного підходу до проведення інвентаризації об’єктів нерухомого майна та на її підставі підготовки відповідних документів.

 

  1. Сфера застосування Тимчасового положення

 

Тимчасове положення визначає:

порядок проведення обліку об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень незалежно від форми власності;

порядок внесення змін у облікові дані щодо об’єктів самочинного будівництва, перепланування (переобладнання);

порядок надання інформації щодо обліку об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень БТІ, які розташовані на території Дніпропетровської області.

Проведення обліку за цим порядком на території Дніпропетровської області є обов’язковим.

Тимчасове положення діє до врегулювання порядку ведення обліку об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень на законодавчому рівні.

 

  1. Визначення термінів

Облік об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень – це процес накопичення, зберігання на постійній основі, узагальнення та опрацювання відповідної інформації щодо об’єктів   нерухомого майна та зелених насаджень;

технічна інвентаризація – це комплекс робіт з метою визначення складу, фактичної площі, об’єму об’єктів нерухомого майна, одержання достовірних даних щодо кількісних і якісних характеристик зелених насаджень, з виготовлення відповідних документів;

матеріали технічної інвентаризації – документи виготовлені під
час проведення технічної інвентаризації;

інвентаризаційна справа – сукупність згрупованих матеріалів технічної інвентаризації;

технічний паспорт – документ, що складається на основі матеріалів технічної інвентаризації і містить основні відомості про об’єкт нерухомого майна (місцезнаходження, склад, технічні характеристики, план та опис об’єкта) та зелені насадження (загальна площа, зайнята об’єктами зеленого господарства, кількість за видами насаджень, породами, віком тощо;

суб’єкти господарювання – суб’єкти, що здійснюють технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень.

Інші терміни, що застосовуються в Тимчасовому положенні й не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому законами та іншими нормативними актами України.

 

  1. Мета обліку об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень

Облік об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень здійснюється з метою:

захисту прав та інтересів їх власників (балансоутримувачів, забудовників);

ефективного управління господарським комплексом, об’єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту, зв’язку та інших об’єктів нерухомого майна,
що перебувають у власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації;

здійснення контролю за використанням і збереженням житлового фонду об’єктів нерухомого майна і зелених насаджень;

здійснення контролю за належним утриманням, технічним станом,   експлуатацією та використанням будинків, будівель, споруд, інженерних мереж, інших об’єктів нерухомого майна всіх форм власності та зелених насаджень;

інформаційного забезпечення органів державної влади та місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб відповідно до вимог чинного законодавства України;

перевірка облікових даних щодо наявності або припинення існування об’єкта, а також створення (будівництва), переобладнання (реконструкції), знищення (зносу) об’єктів нерухомого майна.

  1. Об’єкти, що підлягають обліку

Обліку підлягають будинки, будівлі, приміщення, споруди всіх видів та їх комплекси, інженерні мережі, елементи благоустрою, захисні споруди цивільного захисту й цивільної оборони, мости, штучні споруди та зелені насадження.

Крім того, обліку підлягають об’єкти нерухомого майна, інженерної інфраструктури територіальних громад, що не завершені будівництвом, самовільно збудовані, безхазяйні та об’єкти у стадії руйнування.

У випадку, коли об’єкт розташовано на території декількох територіальних громад, облік проводиться тим бюро технічної інвентаризації, на території якого розташовані основні будівлі і споруди.

  1. Органи обліку об’єктів

Організацію та забезпечення обліку об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень, розташованих на території Дніпропетровської області, здійснюють комунальні підприємства бюро технічної інвентаризації, у відповідних зонах обслуговування (додаток 1 до додатка до рішення обласної ради).

  1. Порядок проведення обліку

Суб’єкт господарювання, який виготовив технічний паспорт, перед видачею його замовнику з метою взяття цього об’єкта нерухомого майна або зелених насаджень на облік звертається із замовленням до БТІ, якому доручено вести цей облік у зоні його обслуговування.

Для взяття на облік до БТІ за місцезнаходженням такого об’єкта подається відповідна заява за формою, визначеною в додатку 2 до додатка до рішення обласної ради.

Для проведення обліку надається технічний паспорт для проставляння на вільному від записів місці кожного аркуша штампів такого змісту.

ВЗЯТО НА ОБЛІК

 

за реєстраційним № ____

 

__________     ___________________________________

(підпис)          (прізвище, ім’я, по батькові уповноваженої особи БТІ)

 

„_____” ______________ 20___ року

 

 

М.п.

 

Крім того, замовником додатково надаються належним чином засвідчені копії технічного паспорта та матеріалів технічної інвентаризації на підставі яких складено відповідний технічний паспорт для залучення до матеріалів інвентаризаційної справи БТІ.

Після відкриття замовлення та оплати за послуги, надані матеріали інвентаризації камерально перевіряються на відповідність чинному законодавству та нормативній документації з питань інвентаризації об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень, зокрема на:

відповідність інформації, що зафіксована в абрисі та (або) ескізі, складеним планам земельної ділянки (ситуаційним планам), по поверховим планам та експлікаціям;

відповідність інформації з виходом (у разі необхідності) на об’єкт нерухомого майна;

відповідність проставлених штампів вимогам Інструкції та матеріалам інвентаризаційної справи БТІ на об’єкт нерухомого майна.

За результатами розгляду поданих документів БТІ проводить облік та видає замовнику технічний паспорт з проставленими штампами вищезазначеного зразка й відповідне повідомлення про проведення обліку за формою, визначеною в додатку 3 до додатка до рішення обласної ради, або обґрунтовано відмовляє в його проведенні.

Наявність самочинного будівництва (переобладнання) не є перешкодою для проведення обліку об’єктів нерухомого майна.

Одночасно з проведенням обліку об’єктів нерухомого майна, на підставі наданих матеріалів технічної інвентаризації, БТІ вносить
до інвентаризаційних документів відповідні зміни.

Накопичення та зберігання інформації щодо обліку об’єктів ведеться бюро технічної інвентаризації на електронних носіях за такими параметрами:

тип об’єкта нерухомого майна;

опис об’єкта нерухомого майна/зелених насаджень;

адреса об’єкта нерухомого майна/зелених насаджень;

власник (балансоутримувач, забудовник) об’єкта нерухомого майна/зелених насаджень;

найменування суб’єкта господарювання, який проводив технічну інвентаризацію;

дата проведення технічної інвентаризації об’єкта нерухомого майна/зелених насаджень;

замовник робіт із проведення обліку;

дата проведення обліку;

реєстраційний та архівний номер об’єкта нерухомості/зелених насаджень;

відомості про наявність самочинного будівництва (переобладнання) об’єкта нерухомого майна;

інформація (документ) про узаконення самочинного будівництва та інші відомості про об’єкт нерухомості, у тому числі для потреб статистичної звітності.

Якщо суб’єкт господарювання, яким було проведено технічну інвентаризацію об’єкта нерухомого майна (зелених насаджень), не має можливості звернутися до БТІ для проведення обліку (ліквідований, розташований у іншій місцевості та ін.), облік може проводитися
на замовлення іншої заінтересованої особи (власник об’єкта
нерухомого майна, його балансоутримувач, забудовник, спадкоємець,
правонаступник – для юридичних осіб, орендар).

Строк проведення обліку БТІ об’єктів нерухомого майна не може перевищувати семи робочих днів з дня відкриття та оплати відповідного замовлення.

У разі вимоги замовника щодо термінового виконання робіт з обліку, термін виконання погоджується за домовленістю сторін.

Відповідальність за достовірність та повноту інформації у заяві про проведення обліку та доданих документах несе (-уть) заявник (заявники).

Відповідальність за достовірність та повноту інформації у технічних паспортах та матеріалах інвентаризації, що надаються для проведення обліку, несе суб’єкт господарювання.

Не приймаються для обліку документи з підчищеннями або дописками, закресленими словами та іншими, не обумовленими в них виправленнями, а також з пошкодженнями, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст.

У проведенні обліку (знятті з обліку внаслідок знищення) об’єктів нерухомого майна (зелених насаджень), внесенні змін в облікові дані щодо об’єктів самочинного будівництва, перепланування (переобладнання), може бути відмовлено, якщо:

об’єкти нерухомого майна не підлягають обліку відповідно до цього Тимчасового положення;

об’єкт нерухомого майна (зелені насадження) розміщений за межами зон обслуговування відповідних БТІ;

із заявою про проведення обліку звернулася неналежна особа;

подані документи не відповідають вимогам, установленим цим Тимчасовим положенням та чинним законодавством з питань інвентаризації об’єктів нерухомого майна (зелених насаджень);

заявником подано ті самі документи, на підставі яких вже проведено облік (знято з обліку внаслідок знищення) або внесені зміни в облікові
дані щодо об’єктів самочинного будівництва, перепланування (пере-обладнання);

не здійснено оплату за взяття на облік, внесення змін у облікові
дані щодо об’єктів самочинного будівництва, перепланування (переобладнання), проведення обліку внаслідок знищення об’єктів нерухомого майна (зелених насаджень) та надання інформації щодо їх обліку.

Відмова у проведенні обліку (знятті з обліку внаслідок знищення) або внесенні змін у облікові дані щодо об’єктів самочинного будівництва, перепланування (переобладнання) не позбавляє заявника права повторно звернутися із заявою за умови усунення відповідних перешкод.

Відмова у проведенні обліку (знятті з обліку внаслідок знищення) або внесенні змін у облікові дані щодо об’єктів самочинного будівництва, перепланування (переобладнання) з підстав, не передбачених цим Тимчасовим положенням, не допускається.

Облік об’єктів нерухомого майна (зелених насаджень), інвентаризація яких була проведена до прийняття Тимчасового положення, та технічний паспорт на такий об’єкт, виданий замовнику, здійснюється шляхом надання до БТІ належним чином засвідчених матеріалів технічної інвентаризації, суб’єктом господарювання, яким виготовлено технічний паспорт, для залучення до матеріалів інвентаризаційної справи.

Крім того, замовником надається:

відповідна заява за формою, визначеною в додатку 2 до додатка до рішення обласної ради;

технічний паспорт;

належним чином засвідчені копії технічного паспорта.

У такому випадку за результатами проведеного обліку замовнику видається відповідне повідомлення про проведення обліку за формою, визначеною в додатку 3 до додатка до рішення обласної ради.

  1. Порядок внесення змін у облікові дані щодо об’єктів самочинного будівництва, перепланування (переобладнання)

Організацію робіт із внесення змін у облікові дані щодо об’єктів самочинного будівництва, перепланування (переобладнання) після прийняття таких об’єктів у експлуатацію або узаконення перепланування (переобладнання) із заповненням штампів про самочинне будівництво доручити БТІ, у відповідних зонах обслуговування (додаток 1 до додатка до рішення обласної ради).

Строки, за якими БТІ на підставі наданих заявниками документів проводить внесення до технічних паспортів даних про прийняття об’єктів у експлуатацію, або узаконення перепланування (переобладнання) не може перевищувати семи робочих днів з дня відкриття та оплати відповідного замовлення.

Документи про прийняття в експлуатацію, узаконення внутрішнього перепланування (переобладнання) об’єктів нерухомого майна (декларації,

рішення, позитивні технічні висновки, розпорядження та ін.), що подаються, повинні відповідати чинному законодавству у сфері містобудівної діяльності та іншим нормативним актам органів місцевого самоврядування Дніпропетровської області.

Рекомендувати відповідним службам органів місцевого самоврядування, інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Дніпропетровській області надавати до БТІ копії документів про прийняття в експлуатацію, узаконення внутрішнього перепланування (переобладнання) об’єктів нерухомого майна (декларації, рішення, позитивні технічні висновки, розпорядження та ін.).

  1. Проведення обліку внаслідок знищення об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень

Облік унаслідок знищення об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень проводиться в порядку та на умовах, що передбачені розділом 7 цього Тимчасового положення.

  1. Надання інформації щодо обліку об’єктів
    нерухомого майна
    та зелених насаджень

Відомості стосовно обліку об’єктів нерухомого майна (зелених насаджень) надаються шляхом надання інформації за відповідними запитами про отримання інформації.

Інформація надається згідно з вимогами чинного законодавства України.

 

  1. Плата за взяття на облік об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень, внесення змін у облікові дані щодо об’єктів самочинного будівництва, перепланування (переобладнання), проведення обліку внаслідок знищення об’єктів нерухомого майна
    та надання інформації щодо їх обліку

 

Ураховуючи те, що БТІ є суб’єктами господарювання, діяльність яких здійснюється на підставі госпрозрахунку, надання послуг фізичним
та юридичним особам здійснюється на платній основі.

 

  1. Прикінцеві положення

Відповідальним особам органів місцевого самоврядування, Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Дніпропетровській області, державним реєстраторам (у тому числі нотаріусам як спеціальним суб’єктам, на яких покладаються функції державного реєстратора прав
на нерухоме майно) та іншим підприємствам, установам і організаціям Дніпропетровської області, проведення робіт (надання послуг) яких вимагає надання технічних паспортів на об’єкти нерухомого майна (зелені насадження), врахувати в роботі вимоги Тимчасового положення.

Заступник   голови обласної ради

по виконавчому апарату –         

керуюча справами

 

 

Т. ДАЦЬКО

[/spoiler]


Похожие статьи

14 Комментариев

  1. Очень хорошая идея заложена в Тимчасовому Положені! Пора уже в Днепропетровске навести порядок з зелеными насаждениями.Приветствую! Каждому работнику коммунального БТИ вручить по бензопиле — и вперед с песнями очищать город от сухостоя. Может кому-нибудь из чиновников и яйца случайно отрежут.

  2. Хотелось бы знать с какого такого перепугу я побегу ставить оный штампик в БТИ, на кой хер он мне в тп здался? И каким макаром меня смогут понудить что либо проверять в БТИ, если это не предусмотрено НПА имеющим вышестоящий статус перед актом облрады, в данном случае Минрегионовским. Него то я не припомню, что бы в инструкция обязывала к какой либо дополнительной проверке изготовленный «на стороне» тп. Короче, если даже ОС разрадиться подобным документом, то его правовой статус ничтожен по сравнению с основной инструкцией и можно спокойно посылать желающих хапнуть на халяву грошей в длительную, пешую эротическую прогулку.

  3. Этим постановлением облрада отменяет решения Кабмина по данному вопросу,ставит под сомнение компетентность и квалификацию частных БТИ,компетентность Минрегионстроя по сертификации специалистов и возводит в ранг монополиста коммунальные БТИ.

  4. БТИ обнаглели,у частников хотят работу забрать.а самим дальше наживатьсяна бедных людях.Семь дней будут проверять. обязательно чтото найдути пошло поехало ,,,,, Почему тогда частных нотариусов не проверяют государственные?????? Может Удоду рассмотреть и этот вопрос???? Корупция не победима !!!!

  5. ІНФОРМАЦІЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ СТОСОВНО РОЗГЛЯДУ ПРОЕКТУ РІШЕННЯ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТИМЧАСОВОГО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОРЯДОК ОБЛІКУ ОБ’ЄКТІВ НЕРУХОМОГО МАЙНА ТА ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ»
    Вівторок, 02 грудня 2014, 12:16
    Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація експертів будівельної галузі» (далі – Асоціація) від Антимонопольного комітету України отримано лист-відповідь на звернення Асоціації щодо вжиття заходів для недопущення прийняття Дніпропетровською обласною радою рішення «Про затвердження Тимчасового положення про порядок обліку об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень», як такого, що суперечить положенням Закону України «Про захист економічної конкуренції».

    У листі зазначається, що Комітетом спільно з Дніпропетровським обласним територіальним відділенням Комітету було проведено певну роботу щодо розгляду проекту рішення «Про затвердження Тимчасового положення про порядок обліку об’єктів нерухомого майна та зелених насаджень» (далі – проект рішення).

    За результатами опрацювання проекту рішення Комітетом було встановлено, що реалізація його положень може мати негативний вплив на конкуренцію на ринку робіт з технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна та створювати умови для вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції, та повідомлено Дніпропетровську обласну раду щодо непогодження проекту рішення.

    Нагадуємо, 06.11.2014р. на нашому сайті було розміщено звернення Асоціації до Дніпропетровської обласної ради щодо недопущення прийняття незаконного рішення. Інформацію можна переглянути тут.

    Відповідь Комітету, що надійшла в адресу Асоціації можна переглянути тут.
    http://www.budex.pp.ua/index.php/novyny/312-informatsiia-antymonopolnoho-komitetu-ukrainy-stosovno-rozhliadu-proektu-rishennia-dnipropetrovskoi-oblasnoi-rady-pro-zatverdzhennia-tymchasovoho-polozhennia-pro-poriadok-obliku-ob-iektiv-nerukhomoho-maina-ta-zelenykh-nasadzhen

Добавить комментарий

Кнопка «Наверх»
Закрыть